1200 TL'ye kasa önerisi

Model kodlarını verdiğiniz için çok tşk ederim. Firmayı arayıp emin olmak lazım sanırım. Bu arada aslında ilk başta Aerocool P7-C1 Pro modelini düşünüyordum. 900 TL civarında olduğu ve çoğu isteğimi karşıladıgı için. Recep beylerin yaptığı incelemeyi de seyretmiştim. Siz de beğeniyor musunuz kasayı ? Bazı forumlarda fanlarının basit olduğu ve kasa malzemesinden emin olunamadığı söyleniyor. Siz ne düşünüyorsunuz ?
P7-C1 Pro bundan yaklaşık 4 ay önce 500 TL civarlarında idi değmez.

Cooler Master MasterCase H500P Mesh Midi-Tower Metallic computer case MCM-H500P-MGNN-S10 - Nanokatalog

Sizin ilacınız bu. Mesh modeli sadece hava akışı olarak değil, diğer saçma sapan eksiklikleri de giderilmiş bir model. Bu kasanın Mesh olmayan modeli resmen bir adet rezalet örneğiydi.

Corsair Midi Crystal 570x RGB Tempered Glass Beyaz Mini Tower Kasa CC-9011110-WW - Nanokatalog

Alternatif model bu. 570X'in dezavantajı kablolama olarak bir tık geride kalması rakiplerinden. Hani 600 TL civarındaki kasaların seviyesinde kablolama olarak. Hava akışı ve kalite olarak yine iyi. Görünüşe bir tık daha fazla önem veriyorsanız alınır. Ben olsam H500P Mesh alırdım bu arada.

Son düzenleme:
Model kodlarını verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Firmayı arayıp emin olmak lazım sanırım. Bu arada aslında ilk başta Aerocool P7-C1 Pro modelini düşünüyordum. 900 TL civarında olduğu ve çoğu isteğimi karşıladıgı için. Recep beylerin yaptığı incelemeyi de seyretmiştim. Siz de beğeniyor musunuz kasayı ? Bazı forumlarda fanlarının basit olduğu ve kasa malzemesinden emin olunamadığı söyleniyor. Siz ne düşünüyorsunuz ?
Bence güzel bir kasa ama malzeme kalitesi için çıplak gözle incelemek lazım. Onu da benim yapma şansım olmadı. O yüzden size kesin bir şey söyleyemem malesef ama bu fiyat skalasındaki bir kasa malzeme kalitesi açısından pek üzmez diye düşünüyorum.

Arkadaşın ihtiyaçlarını bir daha okuyup öyle tavsiyede bulunun. Biriniz üste radyatör konması imkansız tavsiye veriyor, digeriniz parasını hak etmeyen tasarım tavsiye ediyor.

Corsair Obsidian 500D yabancı inceleme videolarında bazıların en iyi kasa seçilirken bazılarında ön taraftan hava alma sıkıntısı olduğu cam kapakların aralarında boşluk olduğundan çok tozlanabileceği söylenmiş.
Çeviride hata yapmış olabilir misiniz? Çünkü 500D Obsidian aslında 570X'teki hava alma problemine karşı yapıldı biraz:) Yani 570X modelinin geliştirilmiş hali gibi diyebiliriz biraz:) Obsidian 500D RGB seviyesine çıkarabilirseniz bütçe olarak baya başarılı bence. Hatta benim de bir içim gitmedi değil o kasaya:)

Cooler Master MasterCase H500P Mesh Midi-Tower Metallic computer case MCM-H500P-MGNN-S10 - Nanokatalog

Sizin ilacınız bu. Mesh modeli sadece hava akışı olarak değil, diğer saçma sapan eksiklikleri de giderilmiş bir model. Bu kasanın Mesh olmayan modeli resmen bir adet rezalet örneğiydi.

Corsair Midi Crystal 570x RGB Tempered Glass Beyaz Mini Tower Kasa CC-9011110-WW - Nanokatalog

Alternatif model bu. 570X'in dezavantajı kablolama olarak bir tık geride kalması rakiplerinden. Hani 600 TL civarındaki kasaların seviyesinde kablolama olarak. Hava akışı ve kalite olarak yine iyi. Görünüşe bir tık daha fazla önem veriyorsanız alınır. Ben olsam H500P Mesh alırdım bu arada.

Nanokatalog'ta satılan model eğer bir hata edip model ismini, numarasını yanlış yazmadılarsa kasanın mesh ızgaralı versiyonu. (Önü kapalı olanın model no'su bu: MCM-H500P-MGNN-S00)
Fiyatı da uygun, bence bunu kaçırmayın bulmuşken. Bundan daha iyi bir kasa bence bulamazsınız. Şahsen sınırsız bütçem olsa ben bu kasayı satın alırdım. (Open frame kasaları hariç tutarak tabi.)

Biraz inceledikten sonra modellerle ilgili şöyle bir şey farkettim. Cooler Master MasterCase H500M modeli, bu da bizim ülkemizde satılan H500P Mesh modeli.

Modeller arasında üst tarafa baktığımızda 3.1 usb bağlantısı var H500M modelinde. Bizde satılan model eski versiyonun sadece ızgara eklenmiş hali gibi. Bu konuda bilgisi olan var mıdır acaba ?

Burada da bulduğum inceleme videosu var H500M vs H500P.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı