12000₺ Sistem Toplama

Bütçe
12000₺

Kaplanbjk006

Kilopat
Daha fazla  
Hayırlı geceler. Doktor ablam nasip olursa bana olan bilgisayar toplama sözünü aralık ayı gerçekleştirecek. Beni de hafiften bir heyecan sardı. Az buz sistem toplama işinden anlarım ama şu an için tam olarak ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Amacım 2K bir kalitede akıcı oynamak ve artık meslek sahibi olana kadar idare etmek. Bütçe olarak 13000₺'ye kadar zorlayabilirim. Bu yüzden ekran kartı noktasında AMD'ye yanaşmayı düşünmüyorum. NVIDIA noktasında da yeni model diyorlar. Bundaki çekincem doların akıbeti. Şu anda bile iç açıcı değilken yıl sonu hakkında ne olur bilinmez. Sizden ricam bu süreçte ne yapmam gerektiği hakkındaki fikirleriniz. Böylece hem tartışır hem de farklı kombinasyonlar deneriz. İyi forumlar.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    39,7 KB · Görüntüleme: 32
Hayırlı geceler. Doktor ablam nasip olursa bana olan bilgisayar toplama sözünü aralık ayı gerçekleştirecek. Beni de hafiften bir heyecan sardı. Az buz sistem toplama işinden anlarım ama şu an için tam olarak ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Amacım 2K bir kalitede akıcı oynamak ve artık meslek sahibi olana kadar idare etmek. Bütçe olarak 13000₺'ye kadar zorlayabilirim. Bu yüzden ekran kartı noktasında AMD'ye yanaşmayı düşünmüyorum. NVIDIA noktasında da yeni model diyorlar. Bundaki çekincem doların akıbeti. Şu anda bile iç açıcı değilken yıl sonu hakkında ne olur bilinmez. Sizden ricam bu süreçte ne yapmam gerektiği hakkındaki fikirleriniz. Böylece hem tartışır hem de farklı kombinasyonlar deneriz. İyi forumlar.

Oyunu RTX mod ile oynamakmı istersiniz yoksa daha yüksek FPS ile mi?

RTX Ampere kartları bekleyebilirsiniz.
Fiyatları nasıl olacak ki hocam büyük ihtimalle bu kadar bütçe için bekleyecek gibiyim ama uçuk bir şey olursa da üzer.
B450 988 TL
R5 3600x 1842 TL
XPG RAM 645 TL
1 TB Harddisk 318 TL
500 GB M.2 SSD 590 TL
RTX 2060 SUPER 3870 TL
Kasa+ PSU 1206 TL
= 9459 TL
Monitör için yaklaşık zorlarsanız 3500 tl kalıyo. Monitör için;
AOC
ViewSonic
Siz ayrı ayrı toplarsanız çok daha ucuza gelir.
Hocam 2060 super bu fiyata biraz düşük kalmaz mı? Yani 2070 süpere gücüm yetmezse 5700 xt daha mantıklı bir seçenek gibi geliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı