12000 TL oyun laptopu önerisi

Bütçe
12000 TL
Windows tarafı;

Mac tarafı;

Bir de Windows tarafında bu Nitro var ancak işlemci 2060'a göre biraz düşük kalmış.

Buyurun, noktayı koydum.
MacBook oyun için kullanılabileceğini sanmıyorum.

bence yurt dışından Msi GF75 Thin rtx 2060 lısını 13 bin liraya almak en mantıklısı. TR de rtx 2060 lısının satıldığını görmedim. 17.3 inch ekran ve 2.2kg ağırlığıyla çok iyi. ama bana 1650ti lısı bile mantıklı geliyor hafifliği ve tasarımıyla ve %88 ekran oranıyla.

Son düzenleme:
12000TL'ye GTX 1650 falan öneriyorlar aklım almıyor. Kasası %100 titanyum bile olsa, 10 yıl garantisi de olsa o ekran kartlı bir laptopa 12K para verilmez. 12K verip aldığın sıfır laptop güncel oyunları bile grafikleri kısmadan akıcı 60+ fps oynatamayacak. 1660 Ti ya da RX5600M'den aşağı düşülmemeli. Hatta acelen yoksa parayı dolara yatırıp RTX 3000 veya RX6000 serisini bekle büyük ihtimalle RTX 3050 Mobile bile RTX 2060 ayarında olacak. 8-9K civarına şu anki 12-15K fiyat aralığındakilerle aynı performansta laptoplar gelebilir.

Bu ne kadar saçma bir görüş ne demek eşdeğer dağ kadar fark var ekran kartları arasında bilmiyorsan sus bence. Sırf markayı karalamak için boş atmışsın sanki.

Terbiyeni takın. İşini bilene karışma. Ben senin masaüstü bölümüne karışmıyorum, karışsam bile bilgilisin diye saygı duyuyorum. Biraz saygı...

bence fiyatı biraz daha arttırıp rtx 2060 ı olan bu alınmalı. Ekran response time ınında 3ms olması çok iyi.
yada fiyatı arttıramam diyorsanız predatorların ekranı %72 ntsc olduğu için bu alınabilir ama hz si hakkında bir bilgi verilmemiş.
https://www.hepsiburada.com/acer-pr...isayar-nh-q5qey-005-p-HBV00000VAR2N?magaza=Bd Bilgisayar

Son düzenleme:
Hocalar bence şöyle yapın. Monster'dan uzak durun. Onlar masada oynarken eğer laptop klavyesi ile oynayacaksan kendi kendine touchpadi Alt Tab tetikliyor. Bende Monster var ama sinir oluyom. Allah'tan yanında 1000 TL'ye klavyesini aldık bu sorun yaşamıyom ama Monster almayı. N Excalibur G900 ASUS ROG HP Omen daha iyi Acer da almayın :)

Yeni konular

Geri
Yukarı