12000 TL telefona vermeli miyim?

Modelleri ve telefondan beklentilerini söylersen daha iyi yardımcı olmaz mıyız sence?

Alacağın telefonun modeli ve özelliklere göre alınabilir. Ayrıca, telefonu çok kullanan biriysen ve çok da değişmek istemiyorsan çok mantıklı bence iyi bir şey almak. Tabii, seçim sonrası vergi indirimleri söz konusu ama seçim senin.

Çok bir beklentin yoksa (ortalama kamera, ortalama performans versin dersen) gerek yok.

Almışken adamakıllı bir şey almak lazım. O 4 bin farka kesinlikle değecek cihazlar var.

Ne yaptığına bağlı alo WhatsApp instagramsan 8klık yeter oyunda oynuyorsan 12K al.

Uzun süre kullanacaksan en mantıklı şey bence fazladan 2 sene kullanman bile tasarruf demek senin için.

Performansına ihtiyacın varsa 12K bir şey değil günümüz için. O bütçe de Realme GT 2 alınır.

Şu an fazla oyun oynamıyorum ve 2. el iPhone 11 düşündüm nasıldır bir de ben alacağım telefonu.Kamera önemli.

Şu an fazla oyun oynamıyorum ve 2. el iPhone 11 düşündüm nasıldır bir de ben alacağım telefonu.
Realme GT2 veya s20fe alabilirsin. iPhone 11'i kaça alacağına bağlı. Ekranı kötü iPhone 11'in. Almışken amoled almanı öneririm.

Şu an fazla oyun oynamıyorum ve 2. el iPhone 11 düşündüm nasıldır bir de ben alacağım telefonu.
Oyun oynamıyorsan fiyatı çok daha uygun bir android cihaz alabilirsin. Maksat belli başlı programlar çalışsın falansa 8 bin bile gereksiz.

Bence bu tarz bişey bile fazlasıyla yeterli.

Ahım şahım bir beklentin yoksa redmi Note 10s alabilirsin. 7bin civarı bir telefon.

Arkadaşlar ailem telefona 12000 TL vermek yerine 8000 TL civarı bir şey almamı kalanının israf olduğunu söylüyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

Alacağın telefona ve beklentilerine göre değişir, eğer oyun oynamam, kameradan çok bir beklentim yok, ekranı ortalama bir şey olsun vs. Diyorsan evet 12.000 TL'yi bir telefona vermeye gerek yok.

Geri
Yukarı