12000 TL'lik sistem toplama

MBDuman100

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. 12.000 TL'ye ömürlük bir bilgisayar toplamak istiyorum. Parçalatı tek tek toplayıp kendim birleştireceğim. Ekran kartına önem vericeğim. Tek tek parça önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör belirtmediğiniz için, Eğer monitör'ünüz yoksa önerdiğim sistemde ki parçaları böyle değiştirin.
Crucial SSD'yi listeden çıkartırsınız, Samsung Samsung 27'' LC27JG50QQMXUF 4ms HDMI+ Display Amd FreeSync QHD Curved Gaming Monitör MONSAMLED2700003 | Trendyol
Bu monitör'ü alabilirsiniz.

Monitör belirtmediğiniz için, Eğer monitör'ünüz yoksa önerdiğim sistemde ki parçaları böyle değiştirin.
Crucial SSD'yi listeden çıkartırsınız, Samsung Samsung 27'' LC27JG50QQMXUF 4ms HDMI+ Display Amd FreeSync QHD Curved Gaming Monitör MONSAMLED2700003 | Trendyol
Monitörüm yok ama ona ayrı bütçe ayırdım ondan dolayı sıkıntı olmaz. Fakat en az 2k monitör gerekmezmi bu tür güçlü kartlara.

Monitörüm yok ama ona ayrı bütçe ayırdım ondan dolayı sıkıntı olmaz. Fakat en az 2k monitör gerekmezmi bu tür güçlü kartlara.
Hocam zaten 2K monitör önerdim, Monitör dahil bütçeniz nedir?

Sistem çok güzel ama güç kaynağının 2 adet 8 pin bağlantısı olmasına dikkat edin.
Ayrıca anakart olarak attığım anakartı tercih etmeniz sizin için daha iyi olacaktır hem mosfet hemde soğutma olarak üst seviye X570'lerle aynı donanımlara sahip.
Soğutucu olarak Stock soğutucu yerine farklı bir soğutucu takmanızı öneririm.
Ayrıca o bütçede bellek olarak 3600 MHz ve CL16 gecikme değerine sahip bir bellek almanızı öneririm.
PSU:Sharkoon SilentStorm Cool Zero güç kaynağı ünitesi 750 W ATX Siyah 4044951026470 Güç Kaynağı - Nanokatalog
Anakart:GIGABYTE X570 AORUS ELITE GAMNG S/L/V DDR4 RGB AM4
CPU Soğutucu:Arctic Freezer 34 eSports DUO amd intel işlemci soğutucu ve cpu soğutucu
Bellek:G.SKILL F4-3600C16D-16GTZNC Trident Z Neo RGB 16GB (2x8GB) DDR4 3600Mhz CL16 Dual Kit | En Ucuzu Akakçe

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı