1200TL'ye işlemci + anakart önerisi

Bütçe
1200

Temyr

Decapat
Arkadaşlar merhaba. Öncelikle sistem toplama konusunda çok fazla bilgili değilim o yüzden sizden ricam, 1200TL civarına işlemci ve anakart önermenizi istiyorum. Ultra ayarlarda gözüm yok, Witcher 3, Sekiro, Forza Horizon 4, RE7, Tomb Raider vb. oyunları Orta/Yüksek ayarlarda oynatacak giriş seviyesi bir sistem topluyorum. Ekran kartım Sapphire RX570 Pulse 8 GB, RAM'ler apacer 3000MHz 2x8GB. Ben Ryzen 3 3200G + Gigabyte B450M S2H almayı düşünüyorum. Bu parçalar birbirleriyle uyumlu mudur? Bu fiyat aralığında başka hangi parçalar önerirsiniz? Ayrıca Visual Studio, Photoshop gibi programlarla da uğraşacağım, yani bu sistem programları da rahatça açar mı? Yıkıcı değil yapıcı yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Evet maalesef bir anda fırladı. Aslında 970TL bandıydayken R5 2600 almayı düşünüyordum ama bir anda 1500TL'ye kadar fırladı.
Dolar bugün uçmadan önce işlemci olarak Ryzen 3 3100 ya da Ryzen 5 2600'den birini önerirdim ama bugün itibari ile piyasa yine değişti. 700 - 800 civarı iyi bir işlemci göremedim.
@VBran O fiyat ne öyle uçmuş. 950 TL olmuş 3100.

3200G almak yerine 9100F bakın.
O da aklımda teşekkürler
Arkadaşlar peki bu ürünü alsam nasıl olur?

Bunu 1 yıl kadar kullanıp daha sonra yükseltmeyi düşünüyorum. Hem de daha fazla oyalanmak istemiyorum dolar arttıkça fiyatlar da fırlıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

ve bu testlerde, bazı oyunları ultrada dahi oynattığını gösteriyor bu videolar yanıltıcı mıdır?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı