120GB SSD'den 500GB'a geçmek mantıklı mı?

VanquisheR_

Kilopat
Makaleler
21
Merhabalar, elimde Samsung 840EVO 120GB SSD bulunmakta. 3 yılı aşkın süredir kullanıyorum ve halen daha aldığım günkü gibi çalışıyor ancak günümüz online oyunlarını oynarken Loading Screen süresi uzun olduğu için 500GB'lık olan 860EVO'ya geçmeyi düşünüyorum. Sizce elde varken 500GB için almaya değer mi? Çünkü bütün oyunlarım HDD'ye yüklü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı problem var. 120 GB SSD'ye oyun kurduğum zaman daha zevk alarak oynuyorum bekleme süresi çok daha kısa oluyor. Fakat oyun HDD'ye yüklü ise hayda diyorum yine bekliyeceğiz :D Bence değer, ben de almayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, elimde Samsung 840EVO 120GB SSD bulunmakta. 3 yılı aşkın süredir kullanıyorum ve halen daha aldığım günkü gibi çalışıyor ancak günümüz online oyunlarını oynarken Loading Screen süresi uzun olduğu için 500GB'lık olan 860EVO'ya geçmeyi düşünüyorum. Sizce elde varken 500GB için almaya değer mi? Çünkü bütün oyunlarım HDD'ye yüklü.
1 veya 2 tb SSD için para biriktirin derim. Hdd yi bırakın. 120GB windows ve programlar için yeterli şuan.

Firmware güncellediniz mi?
Yazılımlarımı her daim güncel tutmaya çalışıyorum. Hız konusunda sıkıntım yok. Benim derdim GB'ı yükseltip oyunları SSD'ye aktarmak.
Bende de aynı problem var. 120 GB SSD'ye oyun kurduğum zaman daha zevk alarak oynuyorum bekleme süresi çok daha kısa oluyor. Fakat oyun HDD'ye yüklü ise hayda diyorum yine bekliyeceğiz :D Bence değer, ben de almayı düşünüyorum.
İşte bu sorunu yaşamamak adına almayı istiyorum. Battlefield 5'te gerçekten map'in yüklenmesi uzun zaman alıyor ve insan ne zaman başlicak diye bekleye bekleye hal oluyor.

Şey de yapabilirsiniz. Sadece oyunlar için SSD alacaksanız Samsung yerine başka marka alın. Kişisel veriler olmayacak sonuçta. En üst seviye marka ve model tercihi yapmanıza gerek yok gibi duruyor.

480GB için 350 lira çok iyi.

Hatta Yukko'nun kendi sitesinde 336 lira.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı