120Hz laptop 165 Hz monitöre bağlanır mı?

Mhmtx

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba şu an da elimdeki laptopum 120Hz. Oyunlarda ms ve Hz gecikmesi dolayısıyla rakip beni erken görüyor bundan dolayı 144Hz 0.5ms veya 165Hz 1ms monitör almak istiyorum. Sizce yaptığım mantıklı mıdır? Ayrıyeten şu anki laptopum Monster Abra A7 v12.2. Monitörün hzini kullanabilmek için monitörü bağlarken HDMI ile mi DisplayPort ile mi bağlamalıyım? Laptopumda mini DisplayPort ve HDMI girişi bulunmakta. Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba şu an da elimdeki laptopum 120Hz. Oyunlarda ms ve Hz gecikmesi dolayısıyla rakip beni erken görüyor bundan dolayı 144Hz 0.5ms veya 165Hz 1ms monitör almak istiyorum. Sizce yaptığım mantıklı mıdır? Ayrıyeten şu anki laptopum Monster Abra A7 v12.2. Monitörün hzini kullanabilmek için monitörü bağlarken HDMI ile mi DisplayPort ile mi bağlamalıyım? Laptopumda mini DisplayPort ve HDMI girişi bulunmakta. Yardımcı olursanız sevinirim.

Kablolama kısmı Markadan markaya değişir, bazı markalar iyi HDMI kabloları ile 144Hz verir bazıları 144Hz 1ms almak için mecbur DP kullanmak zorundasın der. Sizin girişlerde DP yok gördüğüm kadarıyla, DP dönüştürücü almanız lazım, onun dışında ekran kartınız destekler diye düşünüyorum ama ne kadar sorunsuz çalışır orasına yorum yapamıyorum.

Ekran boyutundan rahatsız olsanız anlarım. Ya da 60'dan 144'e çıksanız yine anlarım ama sadece 144Hz in 165Hz olması için bunu yapmanız mantıksız aradaki farkı hissedebileceğini de sanmıyorum.

Ekran boyutundan rahatsız olsanız anlarım. Ya da 60'dan 144'e çıksanız yine anlarım ama sadece 144Hz in 165Hz olması için bunu yapmanız mantıksız aradaki farkı hissedebileceğini de sanmıyorum.
Ekran gecikmesinin bi adı vardı unuttum input mu ne diyorlardı , arkadaş sanırım ondan rahatsız

hz olarak evet mantıksız ama ms gecikmesi var bundan dolayı tilt oluyorum ve ayrıyetten moniyör araya klavye girince uzakta kalıyor bundan pek hoşlanmıyorum dolayısıyla yeni monitöre geçme istiyorum

Dediğin gibi başka sebepler varsa tabii ki geçebilirsin. Sadece 20 Hz için değmeyeceğini düşünüyorum ondan yazmıştım ama mesele Hz değilse geçilebilir.

Geri
Yukarı