120Hz Monster laptop 240Hz görüntü verir mi?

Bütçe
2500
Yanlışım varsa düzeltir misin?
Benim kullandığım laptopun ekranı internette 9ms diye geçiyor.
Ama ben kullanımda herhangi bir sorun yaşamıyorum.
Bence ms farkı çok etkilemiyor.
Ms dediğimiz şey milisaniye , monitör ekran kartından gelen görüntüyü 9 milisaniye geç veriyor. Tüm olay bu. Formula 1 yarışçısı için büyük bir fark olsada internette gezinen ,singleplayer oyunlar oynayan biri için anlamsız. Hatta cs go gibi silah oyunları oynayan biri için bile korkunç bir süre değil. Multiplayer fps oynamıyorsanız hiç ihtiyacınız yok daha iyisine.

Hem oldukça yüksek ms var , hemde paneli IPS değil. Pahalı bile fiyatına göre. Samsung adı olduğu ve satmaya ihtiyacı olmadığı için şişirmiş fiyatı. Tavsiye etmem. İlla marka istiyorum diyorsanız Asusa yönelin ama çok kötü olmadıkça marka pek farketmiyor monitörde. Isınma yok fan yok OC yok.
Bence 4ms bile farketmez. Çünkü neredeyse tüm monitörler GTG 1ms. Yani griden griye. Biz de renkli oyun oynadığımız için 1ms hiçbir zaman alamayız. Onun dışında ısınma problemi olabilir. Bazı monitörlerde var. Ölü piksel garantili olmayabilir.

Bence 4ms bile farketmez. Çünkü neredeyse tüm monitörler GTG 1ms. Yani griden griye. Biz de renkli oyun oynadığımız için 1ms hiçbir zaman alamayız. Onun dışında ısınma problemi olabilir. Bazı monitörlerde var. Ölü piksel garantili olmayabilir.
İnsanlar ölü pikseli farkedemiyor bile , taratıp testlerle öğreniyorlar ölü olduğunu. milyonlarca pikselli araçlar kullanıyoruz 1 tanesi öldü diye garantiye göndermeyi hep ilginç bulmuşumdur. Ms konusunda ise bunu bilmiyordum ilginç ve güzel bir bilgiymiş teşekkürler. Isınma problemi hayatımda hiçbir monitörde duymadım sanmıyorum açıkcası. Turbox henüz monitör işine girmediyse olmaz heralde ısınma problemi :D

İnsanlar ölü pikseli farkedemiyor bile , taratıp testlerle öğreniyorlar ölü olduğunu. milyonlarca pikselli araçlar kullanıyoruz 1 tanesi öldü diye garantiye göndermeyi hep ilginç bulmuşumdur. Ms konusunda ise bunu bilmiyordum ilginç ve güzel bir bilgiymiş teşekkürler. Isınma problemi hayatımda hiçbir monitörde duymadım sanmıyorum açıkcası. Turbox henüz monitör işine girmediyse olmaz heralde ısınma problemi :D
Hocam bir arkadaş yaşamış. Monitör Isınma Sorunu | Technopat Sosyal

Keşke arkadaş bir marka , model , en azından bir fotoğraf paylaşsaymış hiçbişeyi yok. Ekranda da beyazlıklar varmış muhtemelen 20 yıllık güç girişi hasarlı bir monitör. Ama yine de gerçekten varmış ısınma sorunu bozulmasada dokunulmuyormuş dediğine göre , merak ettim.

Keşke arkadaş bir marka , model , en azından bir fotoğraf paylaşsaymış hiçbişeyi yok. Ekranda da beyazlıklar varmış muhtemelen 20 yıllık güç girişi hasarlı bir monitör. Ama yine de gerçekten varmış ısınma sorunu bozulmasada dokunulmuyormuş dediğine göre , merak ettim.
Yeni monitörlerde de duymuştum hocam. İnce yapınca bazıları çok ısınıyormuş.

Geri
Yukarı