120mm fan önerisi

Hayırlı olsun dostum.

Teşekkürler bir sorum olacaktı anakartımda RGB ve ARGB destegi yok fakat kasamda ARGB kontrolcüsü var fan çoklayıcı Molex kablosu var 4 pinli bu çoklayıcıyı alırsam RGB özelliğini kullanabiliriz degil mi bilgin var mı bu konu hakkında nasıl RGB'sini kullanabilirim anakartımda destek olmadıgı için soruyorum ve Molex ile bağlarsan sürekli son hızda çalışır hızı ayarlayamazsınız diyorlar forumlarda nasıl yapmam gerek son hızda çalışırsa çok ses çıkartır alta görseli attım bu kablo işimi görür mü?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-10-03-16-43-03-454_com.amazon.mShop.android.shopping.jpg
    Screenshot_2021-10-03-16-43-03-454_com.amazon.mShop.android.shopping.jpg
    58,9 KB · Görüntüleme: 22
Bu fanlarda 2 kablo oluyor biri hızı ayarladığın biri ışığını ayarladığın. Bildiğim kadarıylla bu fanlar zaten kendinden çoklayıcılı oluyor (yani hepsinin üstünde bir dişi bir erkek girişi var, her fanı önceki fana takıyorsun en son fanı da ARGB kontrolcüsüne ya da fana takıyorsun). Hızı kontrol etmek için ise aldığın ürün yeterli olacak, fakat dediğim gibi kontrolcüde en az 1 tane boş yer olması gerekiyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Zamanlı attım ama olmazsa dakika 1:05'ten sonra bakın ARGB konusunda dediklerimi daha iyi anlarsınız.

Bu fanlarda 2 kablo oluyor biri hızı ayarladığın biri ışığını ayarladığın. Bildiğim kadarıylla bu fanlar zaten kendinden çoklayıcılı oluyor (yani hepsinin üstünde bir dişi bir erkek girişi var, her fanı önceki fana takıyorsun en son fanı da ARGB kontrolcüsüne ya da fana takıyorsun). Hızı kontrol etmek için ise aldığın ürün yeterli olacak, fakat dediğim gibi kontrolcüde en az 1 tane boş yer olması gerekiyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Zamanlı attım ama olmazsa dakika 1:05'ten sonra bakın ARGB konusunda dediklerimi daha iyi anlarsınız.

Anladım şimdi teşekkür ederim cevap için.

Teknobiyotikten aldıysan, aynı yerde Arctic 10 port PWM çoğaltıcı var. Ondan alırsan; CPU fan hızı, işlemci sıcaklığına göre otomatik fan hızını kendi ayarlayacaktır. Bu arada, diğer fanlara oranla sessizler. Arkadaşların da dediği gibi ARGB portları birbirine atlamalı.

SS Air Blazer 120R benimde hoşuma gitti açıkcası. Bunu egzoz fan olarak kullanabilir miyim? Kasam Corsair 4000D Airflow sistemi daha yeni topluyorum aklımdakiler şöyle.
3x Artic P12 120mm fan aldım kasanın ön tarafına, kasamla gelen 2x Corsair fan radyatöre, egzoz fan ise SS Air Blazer 120R düşünüyorum. Sizce nasıl? Bir sıkıntı var mı?
@DjKedi @NipponChemiConKYCap

SS Air Blazer 120R benimde hoşuma gitti açıkcası. Bunu egzoz fan olarak kullanabilir miyim? Kasam Corsair 4000D Airflow sistemi daha yeni topluyorum aklımdakiler şöyle.
3x Artic P12 120mm fan aldım kasanın ön tarafına, kasamla gelen 2x Corsair fan radyatöre, egzoz fan ise SS Air Blazer 120R düşünüyorum. Sizce nasıl? Bir sıkıntı var mı?
@DjKedi @NipponChemiConKYCap

Kullanılabilir. Air Blazer fanları radyatörde kullanman daha iyi olur ama.

Dosya Ekleri

• C197DDEB-DB5B-406E-AC34-D7D1BA880966.jpeg
    C197DDEB-DB5B-406E-AC34-D7D1BA880966.jpeg
    73 KB · Görüntüleme: 22

Yeni konular

Geri
Yukarı