12400F ve RTX 3060 sistemde oyunlar kapanıyor

furkandn

Decapat
Daha fazla  
Meslek
paramedik
Corsair RGB Pro 3200MHz CL16.
H610M-E.
27GN800-B.
WD sn 570 500GB.
RTX 3060.
TUF 650b 650W PSU.
12400F.

Oyun kapanmadan masaüstüne atıyor. Geri giriyorum tekrar donup masaüstüne atıyor. İlk başta her şeyi güncelledim C++ güncellemerini yaptım NVIDIA son sürüm Windows son sürüm bir tek güncellemediğim BIOS kaldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı oyunlarda sıkıntı yok bazılarında var örnek pubg'de akıyor ama just cause 3 açınca atmalar donmalar başlıyor.

Hocam size bir kaç tavsiyem var.

Öncelik ilk tavsiyem:
- BIOS update yaptıktan sonra temiz kurulum yapmanız ve donanım parçalarınızın en son/güncel sürücülerini kurmanız.

Bir diğer tavsiyem ise:
- BIOS update yapın.
- Bu durumun yaşanmadığı bir zaman dilimi olduysa şayet, sistem geri yükleme yaparak o tarihe dönmeniz.
- Windows ve sürücü güncellemelerini kontrol edin,
- Oyun esnasında arka planda çalışan ve oyunu engelleyen bir takım programlar olabilir. Onları kontrol edin.
- Oyunlar korsan ise ilaçlar bu tip durumlara sebep verebiliyor. Orijinal yapımlara yönelin eğer korsan ise...
- Orijinal ise oyun dosyalarını denetleyin.

Hocam size bir kaç tavsiyem var.

Öncelik ilk tavsiyem:
- BIOS update yaptıktan sonra temiz kurulum yapmanız ve donanım parçalarınızın en son/güncel sürücülerini kurmanız.

Bir diğer tavsiyem ise:
- BIOS update yapın.
- Bu durumun yaşanmadığı bir zaman dilimi olduysa şayet, sistem geri yükleme yaparak o tarihe dönmeniz.
- Windows ve sürücü güncellemelerini kontrol edin,
- Oyun esnasında arka planda çalışan ve oyunu engelleyen bir takım programlar olabilir. Onları kontrol edin.
- Oyunlar korsan ise ilaçlar bu tip durumlara sebep verebiliyor. Orijinal yapımlara yönelin eğer korsan ise...
- Orijinal ise oyun dosyalarını denetleyin.
''Temiz kurulum'' içierisinde detaylar var mı tam olarak neyi kastettiniz.

Parçaları tek tek test edip bir kontrol edebilirsin. Herhangi bir sorun olup olmadığına bakarsın. Eğer problem yoksa parçalarda BIOS Update ve format deneyebilirsin.

Geri
Yukarı