Çözüldü 12400F ve RTX4060 Ti sistem çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

blink0ofaneye

Attopat
Daha fazla  
RAM
Gskill 32gb (16x2)
İşlemci
Intel İ5 12400f
Merhaba,

Vatan Bilgisayar'dan hazır sistem satın almıştım. 12400F, 4060 Ti, Everest faced 12x4 600W kasalı. Bu hazir sistemi montajladım fakat sistem Power tuşuna bastıktan sonra çalışmadı.

*Psu'ya kısa devre yapıp sistemi kontrol ettim, PSU çalışıyor.
*Power Switch paneline tornavida ile dokunduğumda sistem bir saniyeliğine çalışıyor sonra yine devam etti.

Sorunun ne olduğunu anlamaya çalışıyorum, sorunun ana merkezi anakart mi? Sorun anakart ise ne yapılabilir?

Yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• Sol alt panel.jpg
    Sol alt panel.jpg
    204,1 KB · Görüntüleme: 30
  • Sagaltpanel.jpg
    Sagaltpanel.jpg
    273,8 KB · Görüntüleme: 25
  • Ortasagpanel.jpg
    Ortasagpanel.jpg
    174,9 KB · Görüntüleme: 23
  • Solustapanel.jpg
    Solustapanel.jpg
    201,2 KB · Görüntüleme: 23
  • Sagustpanel.jpg
    Sagustpanel.jpg
    232,9 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba,

Vatan Bilgisayar'dan hazır sistem satın almıştım. 12400F, 4060 Ti, Everest faced 12x4 600W kasalı. Bu hazir sistemi montajladım fakat sistem Power tuşuna bastıktan sonra çalışmadı.

*Power Switch paneline tornavida ile dokunduğumda sistem bir saniyeliğine çalışıyor sonra yine devam etti.

Sorunun ne olduğunu anlamaya çalışıyorum, sorunun ana merkezi anakart mi? Sorun anakart ise ne yapılabilir?

Yardımcı olur musunuz?

Güç kabloları düzgün takılmamış olabilir. Tüm güç kablolarını bir kontrol edin. Kasanın güç düğmesiyle anakartı bağlayan bağlantıda bir problem olabilir. Onu da kontrol edin.

Eğer çözemezseniz direkt vatan teknik destek ile bağlantıya geçin.
Merhaba,

Yardımcı olur musunuz?

Güç kabloları düzgün takılmamış olabilir. Tüm güç kablolarını bir kontrol edin. Kasanın güç düğmesiyle anakartı bağlayan bağlantıda bir problem olabilir. Onu da kontrol edin.

Çözüm

Hocam Cmos pilini çıkarıp taktım. Sorun çözüldü. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı