125 CC motor önerisi

Sağlam motor, piyasası var ama ikinci elde ederinin biraz altında gidiyor. Motor ufak olduğu için gidişi güzel.
Ben çok az da olsa denedim ve çok beğendim.
İkinci elde değerinde kolay satayım dersen Kymco Agility de bakılabilir.

Honda activa S - Hero dash 125 - sym X Pro 125 arasından hangisini seçmeliyim? Hız konfor ve kronik sorunu olmayan olarak düşünürsek. Fiyat performans 2.el bir şey bakıyorum. Sıfır alamıyorum maddi durum yetmiyor.

Honda activa S - Hero dash 125 - sym X Pro 125 arasından hangisini seçmeliyim? Hız konfor ve kronik sorunu olmayan olarak düşünürsek. Fiyat performans 2.el bir şey bakıyorum. Sıfır alamıyorum maddi durum yetmiyor.
Honda ve Hero'ya yedek parçayı daha dolay bulabileceğin için biraz daha mantıklılar. Kronik sorun olarak hiçbirinde öyle ahım şahım bir şey çıkmaz. Konfor olarak Activa en konforlusu, sonra Dash ve boyutlardan dolayı en konforsuz X Pro oluyor. Hız konusunda hepsi yaklaşık aynı, 80-90 rahat yapar, zorlarsan 100'ün üzerine çıkar. Sym kalkışta bir tık daha iyi yalnız.
Ben Hero tercih ederdim galiba, piyasada daha bilindik bir motor, temizi de bulunabiliyor, konfor da güzel. Honda'ların ekmeği yendi artık, alınır mı alınır ama değmez. Millet sefasını sürdü sen cefasını çekersin.

Honda ve Hero'ya yedek parçayı daha dolay bulabileceğin için biraz daha mantıklılar. Kronik sorun olarak hiçbirinde öyle ahım şahım bir şey çıkmaz. Konfor olarak Activa en konforlusu, sonra Dash ve boyutlardan dolayı en konforsuz X Pro oluyor. Hız konusunda hepsi yaklaşık aynı, 80-90 rahat yapar, zorlarsan 100'ün üzerine çıkar. Sym kalkışta bir tık daha iyi yalnız.
Ben Hero tercih ederdim galiba, piyasada daha bilindik bir motor, temizi de bulunabiliyor, konfor da güzel. Honda'ların ekmeği yendi artık, alınır mı alınır ama değmez. Millet sefasını sürdü sen cefasını çekersin.
Son olarak sizi de uğraştırıyorum kusura bakmayın. TVS Jupiter 125 hakkında düşünceniz nedir?

Son olarak sizi de uğraştırıyorum kusura bakmayın. TVS Jupiter 125 hakkında düşünceniz nedir?
Motor güzel ama servis ve yedek parçada Çinli motorlar ile aynı servisi paylaşıyorlar ve işçilik konusunda çok iyi değiller. Eğer ustanız varsa veya yağ bakımı, kayış değişimi gibi ufak şeyleri siz yapacaksanız tercih edilebilir.

Motor güzel ama servis ve yedek parçada Çinli motorlar ile aynı servisi paylaşıyorlar ve işçilik konusunda çok iyi değiller. Eğer ustanız varsa veya yağ bakımı, kayış değişimi gibi ufak şeyleri siz yapacaksanız tercih edilebilir.

Öğrenebilir miyim zor mu işlemleri? Bunun haricinde motor kalitesi nasıl? Hız konfor anlamında yedek parçası rahat bulunurmu

Öğrenebilir miyim zor mu işlemleri? Bunun haricinde motor kalitesi nasıl? Hız konfor anlamında yedek parçası rahat bulunurmu
Motor kalitesi güzel, yedek parça bulunabilir. Tamirini öğrenmesi de zor bir motor değil, zaten en fazla yağ değiştircen, kayış değiştircen, debriyaj değiştircen falan. Motor içinde (supap ayarı falan) biraz ustalık istiyor ama onu da herhangi bir usta da yapar.

Eyvallah reis

Kronik sorun istemiyorsanız bu fiyatlarda Hintliden başka bir şey yok gibi bir şey. Bir veya iki tane Japon commuter çıkar.
Arkadaş Drift L demiş; güzel motor ama kronikleri var işte; aslına bakarsan Çinliler içinde kendini kanıtlamış modellerden. Ancak elektirik ve işçilik konusunda sıkıntıları var. Enjeksiyonu ve göstergesi bozuluyor, eğer yıkarken fazla su vurursanız sigorta kutusu su alıyor ve sigorta atıyor, bir de ha bire kilometre teli koparıyor. Ve en önemlisi vidalar sabitleyici eksikliğinden sökülmeye gebe durumda.
Model önerecek olursam
Bajaj Pulsar 125 olur; her ne kadar distribütörünü beğenmesemde modelin gideri var.
TVS Raider 125 olur (bu fiyatlara sıfırı da bulunuyo)
Honda CB125F olur, ama temiz bulmak zor
Scooter isterseniz
TVS Jupiter olur görüntüsü çok göz alıcı değil ama sağlam motor
Hero Dash ve Duet modelleri olur
*Honda ActivaS'de bulunabilir, kurye motoru bulmanız olası ve onlar da yorgun oluyor.
Bir de kilodan dolayı cüsseli olacağınızı düşündüğümden sığacağınızdan emin olamadığım TVS Ntorq125 var; bir kurye arkadaştan ödünç almıştım ve güzel motordu.
Bu motorlarda "hızlı" tanımı biraz kişiye göre, şehirler arası yolda üzmez ama çok bir şey de beklemeyin. Yapabilecekleri motosikletler için 100-110, scooterlar içi 90 üzeri gibi bir şey. Scooter motorlar son sürat giderken daha rahat olur haberiniz olsun.
Yokuşlarda ise eğer çok dik bir yokuşsa tıkanır, ama öyle bir yokuş da resmi kara yollarında neredeyse yok gibi bir şey.
1.5 senedir drift kullanan biri olarak ekleme yapayim, elektronikler rezalet, 2022 kışında aku mefta oldu bu kış 1 ay ayak marsiyla calistirdim elden almıyordu tekrar aku degisecektim ki bir gun elden tekte mars almaya basladı, ustelik havalar daha da sogudu sizofreni bipolar bi motor yani elektronik konusunda. hep tayzikli suyla yikarim gosterge muhabbetini duydum ama gercek ornegini gormedim, km telini bayide baska birinde gordum, sigorta kutusunun su almasini ilk kez duydum. gostergeye yapilacak tek sey uzaktan su tutun, yikama bittigi gibi acin motoru uzerindeki butun su buharlassin fazla bekleyip bir yerlere kacmasin yeter. vidalar konusu kesinlikle doğru gidondaki kontrol paneli vidasi dustu egzoz vidasi egzoz boru vidalari surekli gevsiyordu bi ara en son ellerimi kanata kanata vidalari yalama edene kadar sıktım istesende acilmiyor artik. kroniklerine bir de ben ekleyeyim subap ayari kaciriyor bu nedenle istop etme problemi cok yasayan var, rolanti kafayi yiyor arada, gaz teli takili kalabiliyor zaman zaman, bloktaki debriyaj kablosu yuzunden debriyaj kacirip istop ettigini de gordum, bunlarin hepsi de rezil titresiminden vidalarin gevsemesiyle oluyor. debriyaj rezalet baski balata adami kanser eder ısınma görsün kafayı yiyor :) yapan muhendisle oturup konusmak lazim neden 5li balata kullandin diye. durmadan 30 kilometre gidin artci basur oluyor uyusma aci her turlu seyi gorebilirsiniz, hafif ve naked oldugundan ruzgar inanilmaz yoruyor, motor gitmedigi icin de cok uzun sure maruz kalmis bulunuyorsunuz. 10k kilometreyi devirdik 1000de bir yag degisiyorum fren balatalari degisti debriyaj balatasi degisecek onun disinda cok sukur problem yasamadik, ki motoru ben uzerinde olmeyi goze aliyosam o da benimle olebilir ayarinda kullaniyorum. her yeri camur icinde zaten ama o benim dilimden anliyor ben onun :) ayri bir problem soyleyeyim benim boyum 185 herhalde en cok degisime gitme sebebim bu, motor cok kucuk sele uzunlugu cok alcakta bu konu cok canini sıkıyor insanin, ustunde cok buyuk duruyorum 175 civari insanlara imrendim bu yuzden :Dhele arkada benim boyutlarimda bir artci olunca depoya yapismak zorunda kaliyorum mecbur. ek olarak baslangic motoru arayan arkadaslara, cok kafanizi yormayin o motoru guzel kilacak olan uzerinde biriktirdiginiz anilar ve gecirdiginiz guzel vakit olacak, benden cok daha ugrasip caba sarfedip cok daha guzel motorlar alanlarin nasil sıkılıp sattıklarını gordum ben hala yaz kıs gerek kafa dagitmak icin gerek ulaşım icin takılıyorum.

benden cok daha ugrasip caba sarfedip cok daha guzel motorlar alanlarin nasil sıkılıp sattıklarını gordum ben hala yaz kıs gerek kafa dagitmak icin gerek ulaşım icin takılıyorum.
Bunun nedeni biraz şımarıklık biraz da kendini bilmemek. Altındaki mototrun tamamen hakkını veremeden "Tamam ya, ben bunu sürüyorum. Anında daha güçlü bir şey almalıyım" kafasına girmeleri.
Ben çok motor değiştirdim, büyüğünden küçüğüne ve şunu fark ettim; bütün olay hafiflik. Şu an bazı sebeplerden ötürü 50cc (motorundan şanzımanına kadar oynasam da sonuçta 50cc) kullanıyorum; yanımda MT25/R25 olan çocuk aşık atma derdinde ama ilk virajda patlıyor, ben yanından 70-80 km/sa hızla çatır çutur geçiyorum ve bu çok daha zevkli.
Şehir içinde apaçilik yapacaksan +200 kilo motor da çok yoruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı