1250 TL RGB'siz 240mm sıvı soğutucu önerisi

Tarikme

Hectopat
Corsair 4000D airflow(siyah) kasa kullanıyorum. Farklı yazılımlardan ötürü RGB ayarlarının bozulmasından sıkıldığım için sessiz çalışan RGB'siz "kaliteli" sıvı soğutma arıyorum. Kasadaki beyaz renkte kullandığım RGB fanları da Be Quiet marka ile değiştirmeyi düşünüyorum.

Pompanın üstünde sadece beyaz olmak kaydıyla ışık olması sorun değil.

Benim için sessiz ve performanslı çalışması önemli.

Farklı yazılımlarla çalışmaya gerek duymamalı.

Sistemi 1080p de kullanıyorum ve otomatik voltajda çalıştırıyorum.

Kasanın üst kısmına monte edeceğim.

- Corsair 4000D airflow kasa.
- Ryzen 5 5600X.
- ASUS TUF RTX 3060 Ti.

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Corsair 4000D airflow(siyah) kasa kullanıyorum. Farklı yazılımlardan ötürü RGB ayarlarının bozulmasından sıkıldığım için sessiz çalışan RGB'siz "kaliteli" sıvı soğutma arıyorum. Kasadaki beyaz renkte kullandığım RGB fanları da Be Quiet marka ile değiştirmeyi düşünüyorum.

Pompanın üstünde sadece beyaz olmak kaydıyla ışık olması sorun değil.

Benim için sessiz ve performanslı çalışması önemli.

Farklı yazılımlarla çalışmaya gerek duymamalı.

Sistemi 1080p de kullanıyorum ve otomatik voltajda çalıştırıyorum.

Kasanın üst kısmına monte edeceğim.

- Corsair 4000D airflow kasa.
- Ryzen 5 5600X.
- ASUS TUF RTX 3060 Ti.

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.
Hocam stok fanla, CPB açıkken sıcaklık değerleriniz nasıl şu anda?

Arctic Liquid Freezer II bak.
Suna ek olarak direkt Be Quiet modellerine bakabilirsin.

Örnek bırakıyorum sadece.
Ya da DeepCool'ub güzel modellerine bakabilirsin.

Arctic Liquid Freezer II bak.

Hortumu kalın duruyor. Bükmesi kolay olur mu acaba? Bir şey bulamazsam mecburen bunu alacağım gibi duruyor.

Hocam stok fanla, CPB açıkken sıcaklık değerleriniz nasıl şu anda?

85 derece ama sanırım sınır bu ayarlandığı için pek hissetmesemde performansı kısıyor soğutamadığı yerde.

Suna ek olarak direkt Be Quiet modellerine bakabilirsin.

Örnek bırakıyorum sadece.
Ya da DeepCool'ub güzel modellerine bakabilirsin.

Bu soğutucu ile ilgili pek inceleme yok o yüzden çekimserim. Hazır sistem alıp kasa ve anakart değiştirdiğim için beğenmezsem bunu da değiştirmekle uğraşmak istemiyorum. Zaten fanları da değiştireceğim. Gaming gen TR sağ olsun fan gürültü yapıyor deyince tüm sistemi aldığım gibi paketleyip göndermemi istediler. Rezalet hizmetleri var.

NZXT X53 nasıl? Fan hızı vb. için ayrı yazılım mı gerekiyor?

Bir de Corsair H100X?

NZXT X53 nasıl? Fan hızı vb. için ayrı yazılım mı gerekiyor?
NZXT yazılımı var.

Bu da iCUE kullanıyor ama fan ayarlarını BIOS üzerinden yapamıyor musunuz?
Hortumu kalın duruyor. Bükmesi kolay olur mu acaba? Bir şey bulamazsam mecburen bunu alacağım gibi duruyor.
Artic pişman etmez kesinlikle.
VRM fanı da var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hortum pek hareketli değil ama konum nedeniyle çok ihtiyaç olur mu bilemiyorum.

Normal bir şekilde konumlandıracağını düşünürsek, yeterli olur esnekliği. Zaten 4000D küçük bir kasa değil. Fazla bükmene ihtiyaç olacağını sanmam.

Partpickerdan biraz inceledim bence çok kötü duruyor. Yine de sipariş verdim bakalım.

Destekleriniz için teşekkürler.
Normal bir şekilde konumlandıracağını düşünürsek, yeterli olur esnekliği. Zaten 4000D küçük bir kasa değil. Fazla bükmene ihtiyaç olacağını sanmam.
Yüksek bir kasa değil. Bu sebeple 280mm radyatör desteklese de düşük profil ram gerekiyor. Borular ekran kartına değecek ama yapcak birşey yok gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı