12500H işlemci 0,3 GHz'de takılı kaldı

Makaleler
2
RAM
16
Ekran kartı
Intel dahili ekran kartı
İşlemci
12500H
Geçen hafta hafta MediaMarkt'tan alınan ASUS zenbook 14X OLED'in işlemcisi (i5 12500H) ilk geldiğinde olması gerektiği gibi çalışıyordu, ta ki bir Windows güncellemesi yapana kadar. Şu ana kadar BIOS'u güncelledim; cihazı Windows üzerinden sıfırladım, güç planı üzerinde minimum işlemci düzeyini %100'e çektim son olarak da cihazı MediaMarkt'a götürdüm. Medimarkt'a götürdüğümde oradaki çalışanlar Driver Booster'dan sürücüleri güncellediler. Bu da fayda etmedi. Cihaz hâla 0,30 GHz'de çalışıyor. Cihazda hem ben hem de MediaMarkt destek donanımsal bir sorun olduğunu düşünmüyor, çünkü ilk geldiğinde güncellemeyi yapana kadar bir sorun yoktu. Böyle bir şey yaşamış olanınız var mı? Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen hafta hafta MediaMarkt'tan alınan ASUS zenbook 14X OLED'in işlemcisi (i5 12500H) ilk geldiğinde olması gerektiği gibi çalışıyordu, ta ki bir Windows güncellemesi yapana kadar. Şu ana kadar BIOS'u güncelledim; cihazı Windows üzerinden sıfırladım, güç planı üzerinde minimum işlemci düzeyini %100'e çektim son olarak da cihazı MediaMarkt'a götürdüm. Medimarkt'a götürdüğümde oradaki çalışanlar Driver Booster'dan sürücüleri güncellediler. Bu da fayda etmedi. Cihaz hâla 0,30 GHz'de çalışıyor. Cihazda hem ben hem de MediaMarkt destek donanımsal bir sorun olduğunu düşünmüyor, çünkü ilk geldiğinde güncellemeyi yapana kadar bir sorun yoktu. Böyle bir şey yaşamış olanınız var mı? Ne yapmalıyım?
Mediamarkt cidden dirver booster mı kullanıyor??
Sorunun bir benzeri bende de var sistemimiz farklı ama benim de işlemci ağır yük altına girince bazen sıcaklığa bağlı olmaksınız 0.4Ghz'e sabitleniyor. Ben sorunu pcye restart atarak çözüyorum sanıırm sizde işe yaramamış. Sorun adaptörden kaynaklanıyor olabilir muhtemelen pcye ihtiyacından az güç geliyor.
Format atmak bir çözüm olabilir ancak ne kadar kesin bir çözüm bilmiyorum belki güncellemeyi geri almayı deneyebilirsiniz windows bazen yedek tutuyor güncelleme ayarlarından "geri dön" gibi bir şey görürseniz kullanabilirsiniz.

Çalışan sistemi bozar manuel yapın SS atma ımkanınız var mı?
O yapıldıktan sonra sistemi sıfırladım zaten. Driver Booster zaten işlemciyle alakalı bir şeyler güncellememişti. Onlar günceldi. Ses sürücüleri gibi daha küçük şeyleri güncelledi.

Mediamarkt cidden dirver booster mı kullanıyor??
Sorunun bir benzeri bende de var sistemimiz farklı ama benim de işlemci ağır yük altına girince bazen sıcaklığa bağlı olmaksınız 0.4Ghz'e sabitleniyor. Ben sorunu pcye restart atarak çözüyorum sanıırm sizde işe yaramamış. Sorun adaptörden kaynaklanıyor olabilir muhtemelen pcye ihtiyacından az güç geliyor.
Format atmak bir çözüm olabilir ancak ne kadar kesin bir çözüm bilmiyorum belki güncellemeyi geri almayı deneyebilirsiniz windows bazen yedek tutuyor güncelleme ayarlarından "geri dön" gibi bir şey görürseniz kullanabilirsiniz.
Sıcaklıkla alakalı bir sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü sistem çok sessiz çalışıyor, BIOS üzerinde fan testi de yaptım fanın kendisinde de bir sıkıntı yok. Fan eğrisi kaynaklı olabilir ancak onu değişme gibi bir seçenek yok aletin BIOS'unda.

Nerenin fotoğrafını atayım? Görev yöneticisindek işlemci kullanımı grafiği vesaire mi? Şu an cihazda driver booster yok dedğim gibi o işlemden sonra tekrar sıfırladım cihazı.

Sorunun yazılımsal olduğunu varsayarsak format atmak çözer mi acaba?

1677616518343.png

Son düzenleme:
O güncellemeyi kaldırın.

Nerenin fotoğrafını atayım? Görev yöneticisindek işlemci kullanımı grafiği vesaire mi? Şu an cihazda Driver Booster yok dedğim gibi o işlemden sonra tekrar sıfırladım cihazı.

Sorunun yazılımsal olduğunu varsayarsak format atmak çözer mi acaba?

Eki Görüntüle 1685681

Format degıl de BIOS uzerınden OC ayarlarına bakabılırsın bir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı