125CC motor önerisi

Maksimum 125 130
YZF R125 önermem zaten. Malzeme kalitesi kötü oturuşu çok sert, gitmeyen bir motorda iki büklüm oturmak çok akıl karı değil.
Bu attıklarım arasında da en mantıklı olan KTM, yeni, gidişi daha iyi, özellik bakımından zengin, (bence) daha yakışıklı. Tek sıkıntısı yedek parçaları biraz daha pahalı; olur da bşir yana yatırırsan grenaj parası üzebilir.

Srk 125r naked istiyorsan s veya yuki GP2.
Arkadaşın piyasada bulamayacağı yedek parçalarına ve dökülecek vidaları için Locktite'a sponsor olursan alsın, diğer türlü bulaşılmaz. Hatta QJ'ye öyle bile bulaşılmaz. Zaten Benelli 125 ile bire bir aynı motor, ve onunla aynı sorunlardan muzdarip.

Arkadaşın piyasada bulamayacağı yedek parçalarına ve dökülecek vidaları için Locktite'a sponsor olursan alsın, diğer türlü bulaşılmaz. Hatta Qj'ye öyle bile bulaşılmaz. Zaten Benelli 125 ile bire bir aynı motor, ve onunla aynı sorunlardan muzdarip.

Benelli'yle srknın s modelinin sadece şasesi aynı değil mi motoru vs. diğer parçaları farklı biri 11 beygir biri 15 beygir.

Bro al CG'yi geç hem ucuz, hem motorun parçası bakkalda bile var sürmeside keyifli bisiklet gibi diyenlere aldırma, CG al biraz öğrendikten sonra 250'lik sağlam bir motora geçersin.

Benelli'yle srknın s modelinin sadece şasesi aynı değil mi motoru vs. diğer parçaları farklı biri 11 beygir biri 15 beygir.
Biri 11 kw (14 beygir), diğeri de 13 beygir olarak belirtilmiş ve bloklar aynı. Zaten fotoğraflardan debriyaj ve statör kapaklarına bakınca anlaşılıyor.

Bro al CG'yi geç hem ucuz, hem motorun parçası bakkalda bile var sürmeside keyifli bisiklet gibi diyenlere aldırma, CG al biraz öğrendikten sonra 250'lik sağlam bir motora geçersin.
Bu arada çok mantıklı ama elinin anahtar tutması lazım. En ufak şeyde ustaya giderse cebi yanar, gidemezse elinde kalır.

Biri 11 kW (14 beygir), diğeri de 13 beygir olarak belirtilmiş ve bloklar aynı. Zaten fotoğraflardan debriyaj ve statör kapaklarına bakınca anlaşılıyor.

Bu arada çok mantıklı ama elinin anahtar tutması lazım. En ufak şeyde ustaya giderse cebi yanar, gidemezse elinde kalır.

Bende şu an ehliyet yok motoruda yeni öğreniyorum onun için CG almıştım, mesela geçen gün benim hatam olmayan bir kaza yaşadım ve yaklaşık 4 bine yakın masraf çıktı. Benelli veya Yamaha gibi bir motorda yapsa aynı kazayı neredeyse 20 30 bin masrafı çıkardı diye düşünüyorum. Ustada çok abartı masraf cıkarmıyor, genelde ufak tefek şeyleri kendim yapıyorum elbette. Tabii ki cglere olan ön yargıdan dolayı çoğu kişi almak istemiyor ama ger. Ekten eğlenceli bir motor olduğunu düşünüyorum(serserilik yapmadığın sürece).

Dosya Ekleri

• 1705492293566.jpeg
    1705492293566.jpeg
    392 KB · Görüntüleme: 21
  • WhatsApp Görsel 2024-01-17 saat 14.51.20_fd2e5167.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-01-17 saat 14.51.20_fd2e5167.jpg
    252,2 KB · Görüntüleme: 28
Bende şu an ehliyet yok motoruda yeni öğreniyorum onun için CG almıştım, mesela geçen gün benim hatam olmayan bir kaza yaşadım ve yaklaşık 4 bine yakın masraf çıktı. Benelli veya Yamaha gibi bir motorda yapsa aynı kazayı neredeyse 20 30 bin masrafı çıkardı diye düşünüyorum. Ustada çok abartı masraf cıkarmıyor, genelde ufak tefek şeyleri kendim yapıyorum elbette. Tabii ki cglere olan ön yargıdan dolayı çoğu kişi almak istemiyor ama ger. Ekten eğlenceli bir motor olduğunu düşünüyorum(serserilik yapmadığın sürece).
Geçmiş olsun. Tabi masrafı çok az, ama işi biraz bilmesi lazım. Rölanti ayarı, hava ayarı yapabilmeli ve vidaları syırttırmadan sıkabilmeli. Bu motorların cıvataları titreşimden sürekli düşüyor, eğer farkına bakmazsa sıkıntı yaşar.
Senin kaza da baya büyükmüş; mesnet kırılmış, amortisör gitmiş, büyük ihtimal şaside de yamulma olabilir; şasiye düzgün baktır.

Geçmiş olsun. Tabii masrafı çok az, ama işi biraz bilmesi lazım. Rölanti ayarı, hava ayarı yapabilmeli ve vidaları syırttırmadan sıkabilmeli. Bu motorların cıvataları titreşimden sürekli düşüyor, eğer farkına bakmazsa sıkıntı yaşar.
Senin kaza da bayağı büyükmüş; mesnet kırılmış, amortisör gitmiş, büyük ihtimal şaside de yamulma olabilir; şasiye düzgün baktır.

Tamamdır motorcuya sonraki gidişimde göstereyim, şasede yamuk varsa düzeltilebilir mi?

Geri
Yukarı