125CC motor önerisi

Tamamdır motorcuya sonraki gidişimde göstereyim, şasede yamuk varsa düzeltilebilir mi?
Çok az bir şey varsa düzeltilebilir, eskisi kadar stabil olmaz ama iş görür. Ama eğiklik fazlaysa sıkıntı çıkar. Hasarı karşıdan aldığı için alın açısı azalmıştır ve bu da çok ani dönüş yapmaya neden olur.

Biri 11 kW (14 beygir), diğeri de 13 beygir olarak belirtilmiş ve bloklar aynı. Zaten fotoğraflardan debriyaj ve statör kapaklarına bakınca anlaşılıyor.

Bu arada çok mantıklı ama elinin anahtar tutması lazım. En ufak şeyde ustaya giderse cebi yanar, gidemezse elinde kalır.

Yani hocam motor bloğu aynıysa Benelli 137kilo srk 160 kilo o zaman Benelli geçer mi blok aynıysa.

Yani hocam motor bloğu aynıysa Benelli 137kilo srk 160 kilo o zaman Benelli geçer mi blok aynıysa.

Şimdi baktım srknin torku 12nm 7000DEVIr Benelli'nin 10nm 7500DEVIr diyor aradaki kilo farkını kapatır belki bilmiyorum.

Son düzenleme:

Şimdi baktım srknin torku 12nm 7000DEVIr Benelli'nin 10nm 7500DEVIr diyor aradaki kilo farkını kapatır belki bilmiyorum.
Aşağı yukarı aynı giderler, çok birfark olmaz.
Bir de şöyle bir şey var, Benelli'nin ağırlık ıslak mı yoksa kuru mu? Eğer kuru ağırlıksa ıslakta QJ ile yaklaşık aynı ağırlığa ulaşır.

@H7raeth 16 ya girdiğiniz gibi ehliyet alınmadığını biliyorsunuzdur umarım
Aslında alınabiliyor. Eğer kurs işini doğum gününden önce hallederse doğum gününün ertesi hafta sonu sınava girip ehliyeti alabilir.

3 ay sürüyor araba ehliyetide motoru bilmiyorum.

Merhaba, nisanda 16 oluyorum ve ehliyet alıp başlangıç motoru alacağım motor sürmeyi az çok biliyorum babam da aktif motor süren birisi arada biniyorum. Boyum 180 65 kiloyum başlangıç olarak ne alınır? Aklımda Benelli 125s var.

Erkenden al kanka Yaz'a doğru fiyatlar uçacak bir de seçim var fiyatlar tavan yapacak.

Merhaba, nisanda 16 oluyorum ve ehliyet alıp başlangıç motoru alacağım motor sürmeyi az çok biliyorum babam da aktif motor süren birisi arada biniyorum. Boyum 180 65 kiloyum başlangıç olarak ne alınır? Aklımda Benelli 125s var.

Bütçe nedir?

Hocam Yamaha R125 olabilir 124CC olduğu için 125 ehliyetine de uyuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı