125CC scooter önerisi

FurkanGCKL

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. 125CC motor almayı düşünüyorum. Bütçem ortalama 70-80bin TL. Zorlarsam 120 bine kadar çıkabilirim. Sıfır motor istiyorum. Birkaç model buldum ama daha önce hepsini deneyimleme şansım olmadığı için bilemiyorum. Önerileriniz nelerdir?

Yuki T9 storm Max'i scooter
Honda diyor
Yuki Lupo 125
RKS Newlight 125Pro

Şimdilik bu markaları buldum. Honda PCX125 ve Yamaha NMAX 125 mağazalarda olmadığı söyleniyor. Yukarıda yazdıklarım nasıldır veya onlar yerine bütçeme uygun kaliteli bir scooter var mıdır? Şimdiden teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:
Honda Diyor dediğin sanırım Honda Dio. Kolaçan diye bir YouTube kanalı var ve kendisi yıllarca kuryelik yapmış birisi. Dio'dan oldukça memnun olduğunu belirtiyor. Bahsettiğin markalar arasında ise en güvenilir Honda gibi geliyor bana.

İmkanın varsa Honda Dio, PCX 125 veya Yamaha Nmax 125, Nmax 155 falan al. Japon motosikletler hem yarın öbür gün satmaya kalktığında üzmez, hem de kaza durumunda falan parça bulmada sorun yaşamazsın. Adamlar 10 yıl parça desteği veriyorlar kendi modellerine. Onun dışında Çin malı motosikletlere hiç bulaşma. En kötü alacaksan SYM veya Kymco al. Parça konusunu bilemem ama kalite konusunda Çinlilerden iyidirler.

Kesinlikle Nmax yada Pcx öneririm. Hem Yamaha hem Honda kullanıcısı olarak başka marka önermiyorum. Bütçe kısıtlıysa Honda Dio alınabilir. Bayilerde motor yok evet, bayiden alıp satanlardan temin edebilirsin. Bayide satarken 30-50k arası aksesuar farkı alıyor. Ucuza yok yani.

Geri
Yukarı