128 GB SSD + 1 TB HDD Yeterli mi?

Arkadaşlar ben son kullanıcıyım. Günlük işte internette sörf ederim oyun oynarım vs. ara sıra video editlerim, ara sıra fotoğraf editlerim, öyle yani. O kadar da abartı profesyönel bi' şeye gerek yok. Sadece açılış süresi 3 dakika sürmesin, o yeter bana.

Arkadaşlar ben son kullanıcıyım. Günlük işte internette sörf ederim oyun oynarım vs. ara sıra video editlerim, ara sıra fotoğraf editlerim, öyle yani. O kadar da abartı profesyönel bi' şeye gerek yok. Sadece açılış süresi 3 dakika sürmesin, o yeter bana.

Hocam fazladan SATA olsa çok daha iyi olurdu.

O zaman sana önerim bir sata bağlantılı s.s.d.

Selam. Yakında, sistemime şöyle güzel bir SSD almayı düşünüyorum. Yazıktır, 5400 RPM ile çalışıyor işletim sistemi. 1 TB 5400 RPM yavaş mı yavaş bir HardDisk'im var, ve yakında yanına bir arkadaş ekleyeceğim, hızlı ama küçük bir arkadaş. 128 GB almayı düşünüyorum, işletim sistemini SSD'ye kuracağım. Şimdi, SSD'nin performansını göstermesi için şöyle bi' 30-40 GB boş alan bırakmak lazım, yani 80 GB falan boş yer kalıyor. 30 GB'da işletim sistemi desek, 50 GB falan boş yer kalıyor. Hadi iki program kurduk desek, kalsa 30 GB daha, ben bu 30 GB alana ne koyarım? Bi' şey koyamam. Oyun olmaz, çünkü oyunlar minimum 50 GB falan ediyor, yani aldığım SSD'de 60 GB boş yer mi kalacak? Ama ben SSD'nin 128 GB'ının 128'ine de para vermiş bulundum! Sadece yarısını mı kullanıyorum? Hayda! N'apmalı? Ne yapayım arkadaşlar, 240 GB alayım mı? Ya da 128 mi alayım? Of ya of, yok mu şöyle 80 GB'lık SSD? Hayda! Allah Allah! Ne yapsam bilemedim?

Arkadaşların da dediği gibi. 240GB al rahat et. Çok fazla fark yok zaten arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı