128 GB SSD yeter mi?

Kadr

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core 12. Nesil İ7-12700F/ MSI GTX 1650 VENTUS XS OCV1 / GIGABYTE H610M S2H DDR4 / T-FORCE TUF GAMİNG 8x2 3200 Mhz Dual Kit / KIOXIA Exceria NVMe SSD 250 / WD Green 240 / Thermaltake TH240 ARGB Sıvı Soğutma / Thermaltake Smart BX1 650W PowerSupply / Uzay Montaj
Meslek
İşsiz
Arkadaşlar merhaba, ilgilendiğinizi için teşekkürler. Yeni bir sistem toplama işine girdim fakat kafama şöyle bir şey dank etti mi denir aklıma geldi mi denir onu bilmem ama ben yazayım yine de. Kuracağımız sistemin içinde 1TB 7200 RPM HDD olmasına rağmen 128'lik bir SSD alıp sadece Windows'u ona kursak acaba ileride yetmeme gibi bir problemle karşılarşır mıyız? Yetmeyeceği kesinde, kurulacak işletim sistemi 8.1 Pro olduğu için artık daha fazla güncelleme alamaz diye düşünüyorum. Son sürümünü kurup SSD'ye diğer bütün yazılımları HDD'ye kursak Windows içinde bir yavaşlama olur mu ya da diski fazla ısınması gibi bir problem yaşanır mı? Cevaplar için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
120 GB SSD ve 500GB HDD kullanıyorum bana fazlasıyla yetiyor yetip yetmemesi sana bağlı biraz hızlı çalışmasını istediğin şeyleri SSD ye kurarsın.

Sadece işletim sistemi ve çok oynadığınız birkaç oyun için yeterli. GTA V gibi yüksek boyutlu oyunlardan bahsetmiyorum. Misal ETS 2, 4 GB.

Oyunları HDD'ye kurmayı planlıyoruz ve GTA 5'te sahip olduğum oyunlardan birisi ve oynamak istiyorum. HDD'ye oyun kurulu mu yapamaz mıyım?

Aslında biraz daha para biriktirilip 480 GB SSD almak daha mantıklı. Online oyunları ve Windows'u SSD'ye kurup diğer offline oyunları ise HDD kurman daha mantıklı.

Aslında biraz daha para biriktirilip 480 GB SSD almak daha mantıklı. Online oyunları ve Windows'u SSD'ye kurup diğer offline oyunları ise HDD kurman daha mantıklı.

Sistemde oynayacağım sadece 2 oyun olduğu için (Overwatch ve GTA 5 ) onları ve yazılımları HDD'ye atmak daha mantıklı geldi bana. Ayrıca 128 GB alıp günü kurtarmak varken fazla almama gerek yok bence.

Oyunları HDD'ye kurmayı planlıyoruz ve GTA 5'te sahip olduğum oyunlardan birisi ve oynamak istiyorum. HDD'ye oyun kurulu mu yapamaz mıyım?
SSD olan arkadaşın 2 3 dk girerken sen 10 dk gireceksindir:)

Şahsi fikrim kesinlikle yeterli değil.

Maddi acıdanda düşününce 150 170 TL bandında 120GB SSD' ye para vereceğime 250 TL' ye 240GB alırım çok oynadığım oyunlar (2,3 oyun) ve W10' u SSD, ye kurarım. Kafam rahat eder.

WD Green 120GB 156TL Bilmediğim markalarda 130 TL ye kadar iniyor ama kimse tavsiye etmez.
WD Green 240GB 240TL Bilmediğim markalarda 210 TL ye kadar iniyor ama kimse tavsiye etmez.
Sistemde oynayacağım sadece 2 oyun olduğu için (Overwatch ve GTA 5 ) onları ve yazılımları HDD'ye atmak daha mantıklı geldi bana. Ayrıca 128 GB alıp günü kurtarmak varken fazla almama gerek yok bence.
Günü kurtarma geleceği düşün :) PC' leri her zaman geleceği kurtaracak şekilde düşünün.

Geri
Yukarı