128 GB'lık SSD yeterli mi?

DodemonX

Hectopat
Yeni toplayacağım bilgisayarda 128 GB SSD'ye Windows ve 1 oyun kuracağım. Tabi hemen dolacağını düşündüğüm için almaya değer mi? Yoksa sadece 1 TB HDD mi almalıyım?

Merhaba, ben de 128 GB SSD kullanıyorum sadece Windows ve programlar yüklü. İlk zamanlar da Battlefield 4 kuruluydu ve tek başına 69 GB kapladığı için mecbur HDD alıp oraya kurmak zorun da kaldım. Zamanla SSD doluyor çünkü Windows updateleri vs derken bir bakmışsınız boş alan 5 GB gibi komik bir rakam kalmış sonra neyi silsem, ne dolduruyor bu diski diye kafa yoruyorsunuz. Başımdan bu durum geçtiği için yazmak istedim umarım yardımcı olabilmişimdir.
İyi forumlar.

Tek başına yeterli olmaz. Tabi sizin oynadığınız oyunlara bağlı. Mesela ben 4 senedir 120GB kullanıyorum ama yanında 5TB HDD var. :)

Merhaba, ben de 128 GB SSD kullanıyorum sadece Windows ve programlar yüklü. İlk zamanlar da Battlefield 4 kuruluydu ve tek başına 69 GB kapladığı için mecbur HDD alıp oraya kurmak zorun da kaldım. Zamanla SSD doluyor çünkü Windows updateleri vs derken bir bakmışsınız boş alan 5 GB gibi komik bir rakam kalmış sonra neyi silsem, ne dolduruyor bu diski diye kafa yoruyorsunuz. Başımdan bu durum geçtiği için yazmak istedim umarım yardımcı olabilmişimdir.
İyi forumlar.
Aynen zamanla ihtiyaç olur. O yüzden 1 Tb + 128 GB SSD yeter sanırım.

Yetmez! Güncel şartlarda önce 2TB Toshiba P300 ayarında bir HDD öneririm. Yazma ve okuma hızı neredeyse(!) standart bir SSD ayarında.( En azından pratikte çok fark yaratmayacak güçte.) Daha sonra en az 240 GB veya daha üst bir SSD almak mantıklı olanıdır.

Pek çok mecrada isyan ettiğim bir konudur bu. Düşük kapasite SSD ye para harcanmaması gerektiğini düşünüyorum. Bunun yerine güzel bir SSD, işlemci veya ekran kartına ek bütçe yapılabilir. Bir şey uydurma olacağına bir süre hiç olmasın daha iyi.

250 GB SSD, 1 TB HDD var. Yanına bir de 2 TB taşınabilir aldım. 120'lik SSD almayın. Önce HDD daha sonra en az 250'lik bir SSD alın. İleride illa ki bir iki oyun daha kurmak isteyeceksiniz. Ve şimdi ben keşke zamanında 500'lük alsaydım diyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı