128 GB SSD yeter mi?

SSD olan arkadaşın 2 3 dk girerken sen 10 dk gireceksindir:)

Şahsi fikrim kesinlikle yeterli değil.

Maddi acıdanda düşününce 150 170 TL bandında 120GB SSD'ye para vereceğime 250 TL'ye 240GB alırım çok oynadığım oyunlar (2, 3 oyun) ve Windows 10'u SSD, ye kurarım. Kafam rahat eder.

WD Green 120GB 156TL bilmediğim markalarda 130 TL'ye kadar iniyor ama kimse tavsiye etmez.
WD Green 240GB 240TL bilmediğim markalarda 210 TL'ye kadar iniyor ama kimse tavsiye etmez.

Günü kurtarma geleceği düşün :) PC'leri her zaman geleceği kurtaracak şekilde düşünün.

Son cevap güzeldi :D.

Evet bende isterim daha yüksek SSD alıp daha fazla yer kazamayı ama maddi durumlar ve yanan bir evin ardından en düşük bütçeyle yenisini almayı planladığım için benim açımdan yeterli geldi bende kesin cevap için sormak istedim. Haklsınız fakat durumum pek elverişliği olmadığı için şimdilik günü kurtarsa yeter bence. Durum toparlanınca elbet daha iyisini almaya gayret gösteririm.

Diskler için çift giriş varsa 500 GB HDD alman gerek eğer yüksek GB'lı oyun oynuyacaksan.

Elimde bulunan HDD 1TB zaten. Yeterli olacağını düşünüyorum :D.

Öncelikle geçmiş olsun. O halde şöyle yazayım SSD sana oyunlarda bir katkı sağlamayacağı için gerek yok diyorum.

Yinede ekstra çözüm her zaman vardır unutma. Sigara tüketimin varsa dışarı çıkıp arkadaşlarınla bir mekanda 2 çay içiyorsan 15 20 gün evde otur tüketim yapma birikim yapmanı tavsiye edebilirim.
Son cevap güzeldi :D.

Evet bende isterim daha yüksek SSD alıp daha fazla yer kazamayı ama maddi durumlar ve yanan bir evin ardından en düşük bütçeyle yenisini almayı planladığım için benim açımdan yeterli geldi bende kesin cevap için sormak istedim. Haklsınız fakat durumum pek elverişliği olmadığı için şimdilik günü kurtarsa yeter bence. Durum toparlanınca elbet daha iyisini almaya gayret gösteririm.
Öncelikle geçmiş olsun. O halde şöyle yazayım SSD sana oyunlarda bir katkı sağlamayacağı için gerek yok diyorum.

Yinede ekstra çözüm her zaman vardır unutma. Sigara tüketimin varsa dışarı çıkıp arkadaşlarınla bir mekanda 2 çay içiyorsan 15 20 gün evde otur tüketim yapmayıp, birikim yapmanı tavsiye edebilirim. Günümüzde 50 TL 100 TL artık çay çorba parası oldu maalesef...

Arkadaşlar merhaba, ilgilendiğinizi için teşekkürler. Yeni bir sistem toplama işine girdim fakat kafama şöyle bir şey dank etti mi denir aklıma geldi mi denir onu bilmem ama ben yazayım yine de. Kuracağımız sistemin içinde 1TB 7200 RPM HDD olmasına rağmen 128'lik bir SSD alıp sadece Windows'u ona kursak acaba ileride yetmeme gibi bir problemle karşılarşır mıyız? Yetmeyeceği kesinde, kurulacak işletim sistemi 8.1 Pro olduğu için artık daha fazla güncelleme alamaz diye düşünüyorum. Son sürümünü kurup SSD'ye diğer bütün yazılımları HDD'ye kursak Windows içinde bir yavaşlama olur mu ya da diski fazla ısınması gibi bir problem yaşanır mı? Cevaplar için teşekkür ederim.

Ben sadece 120GB SSD kullanıyorum. GTA 5 oynamadığım için memnunum.

Ben sadece 120GB SSD kullanıyorum. GTA 5 oynamadığım için memnunum.
Yanlış hatırlamıyorsam GTA 5 zaten 80-90GB bir alan kaplıyor.
Ben 120GB ile bir süre idare ettim. SSD' lerin SSD olduğu zamanlar 250-300 TL civarıydı :D . PUBG , CSGO ve W10 kuruluydu. Ucuzladığında ilk yaptığım iş 500GB m2 sata SSD almak oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı