12V 4 Pin RGB Fan Önerisi

hocam aletin olayı şu;
3 pin bir fanı üzerindeki 3 pin soketine takıyoruz,diğer taraftan 4 pin çıkış alıyoruz.Kısacası 3 pini 4 pine dönüştürüyor.
Dönüştürücüden çıkan 4 pinli kabloyuda anakarttaki RGB_HEADER kısmına takıyoruz.
Fan'ın kontrolleride RGB_HEADER'dan yapılıyor.

İnternette okuduğum kadarıyla çalışma mantığı bu.
RGB kontrolü sağlayan bir ürün yani. Dahili bir tuştan ya da yazılımdan da değişime imkan veriyorsa sorun kalmayacaktır.

Hocam o konuda bir fikrim yok. 100R kasa kullanıyorum. ARGB fanlar var 3 pinli. Anakartımda ARGB portu olmadığından yazılımdan kullanamıyorum. O dönüştürücü ile fanların özelliğini kaybetmeden anakartın yazılımından kullanılabiliyorsa mantıklı olur. Bu arada Türkiye'de o ürün var mı bilmiyorum.
Dediğim ürün TR'de 200 TL civarındaydı.
Aliexpresste 70 TL

RGB kontrolü sağlayan bir ürün yani. Dahili bir tuştan ya da yazılımdan da değişime imkan veriyorsa sorun kalmayacaktır.
Yazılımdan kontrol ediliyor sanırım. Ancak burada önemli olan fanların ARGB işlevini tam olarak yerine getirip getirmeyeceği.
Dediğim ürün TR'de 200 TL civarındaydı.
Aliexpresste 70 TL.
Link atabilir misiniz hocam?

Yazılımdan kontrol ediliyor sanırım. Ancak burada önemli olan fanların ARGB işlevini tam olarak yerine getirip getirmeyeceği.

Tabi tabi. Mesela SP120 gibi bir fan, 3 pinli olmasına rağmen kontrolcü yardımıyla modlar arası geçişe izin veriyor.

Tabi tabi. Mesela SP120 gibi bir fan, 3 pinli olmasına rağmen kontrolcü yardımıyla modlar arası geçişe izin veriyor.
Anladım hocam. Şu videoda adam DeepCool'un dönüştürücüsü ile denemiş. Yazılımdan tam olarak ARGB kullanabilmiş mi? Tam anlamadım o kısmı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anladım hocam. Şu videoda adam DeepCool'un dönüştürücüsü ile denemiş. Yazılımdan tam olarak ARGB kullanabilmiş mi? Tam anlamadım o kısmı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
ARGB olarak değilde RGB olarak kullanıma izin veriyor.Yani fanların adreslenme özelliğini kullanamıyorsunuz bu tip bir bağlantıda.

Aura Sync ile bir çalışma girdisi sağlamış. Kontrol ediliyor aslında.

Yeni konular

Geri
Yukarı