4 pin RGB veya ARGB fan önerisi

sacmalik41

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kasamda fan çoklayıcım var alttaki resimdeki gibi. Buna uygun kontrol edilebilir veya Rainbow bir kasa fanı arıyorum. 4 pin girişi olacak (Molex değil), önerilerinizi bekliyorum.

primex-px-4337-4-pin-girisli-8-port-fan-coklayici-kart-11362-1000x1000.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
3 pin 5V sizin cihazla uyumsuz. Öneriyi değiştirdim. İkinci el kasa fanlarına bakmanızı öneririm. Corsair Spec Delta kasa fanları mesela.

Son düzenleme:
4 pin 12 v diye tahmin ediyorum. Resimdeki çoklayıcıdan var kasada takılı olarak.
Hocam piyasada 4 pin 12V devri kapandı gibi bir şey. Tek bulabildiğim şu ürün. Pahalı, alınmaz bence.

Bu arada @curiousoftech'in attığı ürün 3 pin 5V, uyumsuz.

Hocam piyasada 4 pin 12V devri kapandı gibi bir şey. Tek bulabildiğim şu ürün. Pahalı, alınmaz bence.

Bu arada @curiousoftech'in attığı ürün 3 pin 5V, uyumsuz.
peki 4 pin portuna 3 pin taksam acaba çalıştırır mı
İlaveten sadece molex girişi ile bağlasam acaba sorun olur mu ? Verimli çalışır mı

Son düzenleme:
Sadece şu girişi kullanarak fanı bağlasam rgb ışığı yanmaz mı ?
Bu fanın güç kablosu, LED kablosu değil. ARGB veya RGB bir üründe bu iki kablo ayrı olur. FRGB aydınlatmalı bir üründe tek kablo olur, Molex ile bağlarsın direkt LED'ler yanar. Mesela 4C-120S ürünü FRGB'dir. Molex veya 3 pin girişi var, ikisinden birisiyle bağlıyorsun ve LED'ler yanıyor. Ama FRGB'yi kontrol edemiyorsun, tek bir mod sabit olarak yanıyor. Bahsettiğim 3 pin girişi güç girişi bu arada. Yukarıda bahsettiğim 3pin 5V ARGB muhabbeti değil.

Geri
Yukarı