12v adaptör tamir olur mu ?

IP1524

Kilopat
Daha fazla  
Led için 12v 3A adaptör almıştım. Ledle birlikte yanında gelmişti. İlk elime aldığımda kutusu adi bir his vermişti. Az önce de adaptör takılıyken ledi ayarlamak için biraz kendime çekmiştim ki led söndü. Adaptörün kablosu kopmuş hem de en içten. Giriş kablolarında sorun yok ama çıkış kabloları lehim yerinden kopmuş. Ama devrede bir sürü lehim var hangisi çıkış kabloları bilemedim. Tamiri olur mu ? Elektrikçi yapabilir mi ?

1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle şöyle söyleyim bu devre 12 volta 3 amper çıkartmaz. Onun dışında iyi bir elektrikçi de bunu yapabilir. Ancak gerek yok. Elinde kalem havya ve lehim teli varsa biraz beceri varsa yaparsın. Devrenin üzerini de çek oradan anlaşılır. Sanırım 1 kablo koptu. Kopan kablo çıkış kondansatörlerine bağlıdır. yani bu iki kablo yanyanadır. Devrenin üstünden de fotoğraf çek anlaşılır.

Havyam çok iyi olmadığı için yapamadım. Babama verdim denk geldiği zaman elektrikçiye götürcek.

Led için 12v 3A adaptör almıştım. Ledle birlikte yanında gelmişti. İlk elime aldığımda kutusu adi bir his vermişti. Az önce de adaptör takılıyken ledi ayarlamak için biraz kendime çekmiştim ki led söndü. Adaptörün kablosu kopmuş hem de en içten. Giriş kablolarında sorun yok ama çıkış kabloları lehim yerinden kopmuş. Ama devrede bir sürü lehim var hangisi çıkış kabloları bilemedim. Tamiri olur mu ? Elektrikçi yapabilir mi ?

Eki Görüntüle 135465
kırımızı kablo yolları kopmuş görünüyor galiba yanlış yere bağlamışsın

Yeni konular

Geri
Yukarı