12V modeme 19V adaptör takmak sorun olur mu?

Bir sorun olmaz. Adaptörlerdeki değerler maksimum değerlerdir yani bir adaptörde 5V 2.5A yazıyor diye taktığı her şeye 5V 2.5A'yı direkt verecek diye bir şey yok. 5V ve 2.5A'ya kadar verir.

@191030 bir sorun olmaz mı diyorsunuz yani çünkü modemin sınırı 12 v taktığım adaptör ise 19 ve amperleride uymuyor diğeri 1'a iken diğeri 2.37 korkuyorum açıkçası 1 saat çalıştırdım herhangi bir problem teşkil etmedi.
Evet içindeki kapasitörler ve mosvetler 12 Volt uyacak şekilde seçilmiştir çalıştırmayın ölçüm yapmadan.

Şu an çıkardım modeme bir zararı olmuş mudur?

Bir sorun olmaz. Adaptörlerdeki değerler maksimum değerlerdir yani bir adaptörde 5V 2.5A yazıyor diye taktığı her şeye 5V 2.5A'yı direkt verecek diye bir şey yok. 5V ve 2.5A'ya kadar verir.
Yanlış bilgi. 5V yazıyorsa 5V verir. Amper değeri alıcının çekebileceğini maksimum değeri belirtir.

Çalışıyorsa sorun yok.

Yok tıkırında çalışıyordu çektim arkadaş dedi ya varistör zarar görür die bende korktum çektim çekerken veyahut çalışırken bir bileşeni erirmi die kusura bakmayın elektrik bilgimde çok değil yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Muhtemelen adaptörün 12V desteği de var. Ama normal bir 19V adaptör olsaydı modemin devreler yanardı. Amper sorun değil amperi cihaz ne kadar kullanırsa o kadar çeker ama yüksek voltaj zararlıdır. Modem çalışıyorsa adaptör voltajını düşürebiliyor demektir ama yine de kullanmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı