13.000 TL'ye Mac mi diğer markalar mı?

Bütçe
13000
Yer
Denizli
Daha fazla  
Arkadaşlar, malum, dün vakalar 20000'i geçti. Bu sene büyük ihtimalle uzaktan eğitim tekrar başlayacak. Ben de şu an 2017 MacBook Air kullanıyorum. kardeşlerim de olduğu için haliyle yeni bir bilgisayara ihtiyacım var. bütçem maksimum 13000 TL. Masaüstü istemiyorum, olursa bile sadece Mac mini önerisi olsun. laptop olarak 2022 M2 işlemcili MacBook Air mi M2 işlemcili MacBook Pro mu yoksa başka laptop mu almalıyım? Oyun hiç oynamam. Mac'lere Windows yüklemek bana çok cazip geliyor. Sizce ne almalıyım? Kararsızım.
Not: Acelem yok, Eylül'ü bekleyebilirim.

Oyun hiç oynamıyorsan M1 işlemci gerçekten çok başarılı. M1X yada M2 ne zaman çıkacak belli değil ama oyun haricinde M1 işlemcileri efsanedir.

Eylülü beklemeniz en doğrusu olacaktır. Yeni Macbookları görmeden öneremeyiz. Lakin şunu söyleyeyim şu an M1 işlemcili Macbooklara Windows yüklenemiyor Microsoft lisans vermediğinden dolayı. İleride nasıl değişir bilemeyiz ama.

Eylülü beklemeniz en doğrusu olacaktır. Yeni Macbookları görmeden öneremeyiz. Lakin şunu söyleyeyim şu an M1 işlemcili Macbooklara Windows yüklenemiyor Microsoft lisans vermediğinden dolayı. İleride nasıl değişir bilemeyiz ama.
M1 silikon ile mimariler uyuşmadığından değil miydi yüklenmeme sebebi?

M1 silikon ile mimariler uyuşmadığından değil miydi yüklenmeme sebebi?
Windows 10 ARM sürümünü çalıştırabilir Bootcamp ile lakin Microsoft Windows 10 ARM sürümünün lisansını sadece OEM'lere verdiğinden dolayı yüklenemiyor.

Geri
Yukarı