Monster mı yoksa diğer markalar mı?

Merhaba yakın zamanda bir laptop almayı düşünüyorum ve birçok markaya bakıyorum. Bu markaların içinde Monster'da var fakat Monster fiyat olarak diğer markaların çok altında, bu iyi bir şey ama performans arasında fark var mıdır bilemiyorum. Mesela MSI'ın GL65 Leopard Core i7 10750H 16 GB RAM RTX 2060'lı bilgisayarı var ve şu anki fiyatı 18000 TL civarlarında ama Monster Tulpar T7 v20.1.1 Core i7 10750H 16 GB RAM RTX 2060'lı 17 inch olmasına rağmen 13000 TL. Aynı özelliklere sahip olmalarına rağmen arada 5000 TL'ye yakın fiyat farkı var. Bu iki laptop arasında çok büyük bir performans farkı var mıdır? Ve Monster fiyatına daha düşük özellikli bir MSI ASUS falan mı yoksa yüksek özellikli bir Monster almak mı?
Monster alırdım. Fiyatını hakediyor.

13.000 lira bütçeye çıktıktan sonra Monster almanı tavsiye etmem. Asus G512LV-HN144 modeli var i7-10750H RTX 2060 ve 1 TB SSD ile geliyor. Tek eksiği 8 gb ram ilerde yükseltme yaparsan gerçekten işini görecek bir model. Soğutması ve kasa kalitesi çok güzel. Ürün son teknoloji CPU'da Asus'un dediğine göre sıvı metal macun var 3 boru ile soğutuluyor fanlar sessiz 144hz panel Wifi 6 desteğide var. Dediğim gibi o bütçeye çıktıktan sonra bu modeli tercih etmeni öneririm tek eksiği 8 GB ram ile gelmesi onu da ilerde yükseltebilirsin. Monster'un anakartları "Fason" diye biliyorum.

Merhaba yakın zamanda bir laptop almayı düşünüyorum ve birçok markaya bakıyorum. Bu markaların içinde Monster'da var fakat Monster fiyat olarak diğer markaların çok altında, bu iyi bir şey ama performans arasında fark var mıdır bilemiyorum. Mesela MSI'ın GL65 Leopard Core i7 10750H 16 GB RAM RTX 2060'lı bilgisayarı var ve şu anki fiyatı 18000 TL civarlarında ama Monster Tulpar T7 v20.1.1 Core i7 10750H 16 GB RAM RTX 2060'lı 17 inch olmasına rağmen 13000 TL. Aynı özelliklere sahip olmalarına rağmen arada 5000 TL'ye yakın fiyat farkı var. Bu iki laptop arasında çok büyük bir performans farkı var mıdır? Ve Monster fiyatına daha düşük özellikli bir MSI ASUS falan mı yoksa yüksek özellikli bir Monster almak mı?
sana bağlı monster ucuz marka ucuz etin yahnisi yenmez bende mosnter vardi 2. el almıştım 2 ay sonra arızalanmıştı ama 2. el olduğundanda olabili bilemiyorum orasını. ben üniversiteye gideceğim ve yurtdışına çıkmayı düşünüyorum mesela bana laptop en az 4 sene dayanması lazım monster'in dayanacağını sanmıyorum ama msı dayanır diye düşünüyorum parçaları çok kaliteli sistemin transistörler felan baya dayanıklı uzun ömürlü ben msı alacağım artık sen karar ver burdan :d
bu arada monster abra da olan sadece en sevdiğim özelliği işlemci ile ekrankartı bloğunun ayrı olması bence bu çok önemli kriter yeni laptopların çoğunda bloklar birleşik işlemci ısınırsa ekrankartıda ısınıyor,monster kullanırken böyle sorun gömedim ve monster kontrol merkezinden 2 fanı da kontrol edebiliyorsun cpu fanının hızlı mı dönsün yavaş mı yada işlemci hızlı dönsün ekrankartı yavaş gibi

Markaya göre seçim yapılmaz anlayın artık. MSI'nin kötü modelleri var iyileri de. Monster'ın kötü modelleri de var iyileri de. Monster da kötü modeller çoğunlukta ama bu iyi modellerin olmadığını göstermiyor.

Geri
Yukarı