13.000TL monitör dahil sistem

fififii

Decapat
Screenshot_19.png

Bu sistem nasıldır? Bir de İ5 9600k, RTX 2070'e 2K 144Hz'de darboğaz yapar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
AMD çipsetli anakarta Intel işlemci koymuşsunuz. Güç kaynağı yeterli değil, monitör gereksiz fazla pahalı bir model. Kasa gereksiz derece aşırı pahalı, soğutucu yok. Berbat bir sistem olmuş. Bu sisteme bir göz atın:
AMD çipsetli anakarta Intel işlemci koymuşsunuz. Güç kaynağı yeterli değil, monitör gereksiz fazla pahalı bir model. Kasa gereksiz derece aşırı pahalı, soğutucu yok. Berbat bir sistem olmuş. Bu sisteme bir göz atın:

Dosya Ekleri

• Muchbetter.PNG
    Muchbetter.PNG
    56,7 KB · Görüntüleme: 141
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
AMD çipsetli anakarta İntel işlemci koymuşsunuz. Güç kaynağı yeterli değil, monitör gereksiz fazla pahalı bir model. Kasa gereksiz derece aşırı pahalı, soğutucu yok. Berbat bir sistem olmuş. Bu sisteme bir göz atın:
Ek yazımı yüzünden ceza yedim cevap veremedim,
İşlemciyi intel ile değiştirince anakartı değiştirmeyi unutmuşum 😀, güç kaynağı yeterli bence çünkü kaliteli gold psu eğer kalitesiz olsaydı 800w isterdi, kasayı kendim seçtim sadece güzel gözüktüğü için başka kasada olabilir ama olabilirse bu olsun isterdim. Monitör ise daha güzel gözüküyor, rgb + VA panel ve 27" o yüzden onu seçtim. Eğer sistemi 2700x ile yaparsam stok soğutucu yeter mi ? (OC yapmayacağım)
Screenshot_20.png

Bu sistem nasıldır işlemci 2700x kasayıda düşürdüm, fikrim 500w tam modüler 80+ gold psu'nun yeterli olacağı internettede araştırmıştım.

Amaç oyunsa 2080 yapılır 13000 bütçeye. Diğer parçalardan kısılabilir.
2080 ile toplayabilirmisiniz ? 2080 olarak toplayabilirseniz, diğer bütün parçaları kısabilirim fakat hava akışının iyi olması gerekiyor yazın burası fazlasıyla sıcak oluyor.

Çok yanlış bakıyorsun sistem toplama olayına @fififii. Gördüğüm kadarı ile çok tecrübeniz yok sistem toplama konusunda fakat bırakın olanlar yardımcı olsun. Eğer deneyim ve tecrübe birikiminize bir şey katma gibi bir amacınız yoksa neden forumu kullanıyor ve konu açıyorsunuz? 2080 içeren bir canavar:

Dosya Ekleri

• 2080.PNG
    2080.PNG
    54,1 KB · Görüntüleme: 122
Son düzenleme:
İşlemciyi intel ile değiştirince anakartı değiştirmeyi unutmuşum 😀, güç kaynağı yeterli bence çünkü kaliteli gold psu eğer kalitesiz olsaydı 800w isterdi, kasayı kendim seçtim sadece güzel gözüktüğü için başka kasada olabilir ama olabilirse bu olsun isterdim. Monitör ise daha güzel gözüküyor, rgb + VA panel ve 27" o yüzden onu seçtim. Eğer sistemi 2700x ile yaparsam stok soğutucu yeter mi ? (OC yapmayacağım)
Eki Görüntüle 386751
Bu sistem nasıldır işlemci 2700x kasayıda düşürdüm, fikrim 500w tam modüler 80+ gold psu'nun yeterli olacağı internettede araştırmıştım.

2080 ile toplayabilirmisiniz ? 2080 olarak toplayabilirseniz, diğer bütün parçaları kısabilirim fakat hava akışının iyi olması gerekiyor yazın burası fazlasıyla sıcak oluyor.
İmzadaki sistemi 1 ay önce KDV indiriminde topladım. 11000 TL monitör ve SSD hariç. Pazar günü Vatanda KDV indirimi olacak diyorlar onu bekleyebilirsiniz. Hepsiburda KDV indirimi başlamış.
386773

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 386751

Aynı bütçeyle bende bu hafta bir sistem toplayacağım fakat şuan mevcut olan 1080p ile birsüre idare edeceğim.Tavsiyem sizin de öyle yapmanız.Monitör için sistemden kısmayın bence.Anakartı x470 çipsetli bir anakartla değiştirin, Ekran kartını MSI'ın Armor modelini alın ve sisteme sıvı soğutma ekleyin...

Topladığınız sistemde anakart bu kadar dandik iken kasaya verilen o para anlamsız. Arkadaşlar güzel sistemler öneriyorlar kesinlikle o sistemi almayın. Yalnız kavisli bir model alacak iseniz 27'' tercih edin çünkü kavisli'nin amacı gözünüz köşelere bakarken yorulmasın diye paneli gözünüze yaklaştırmayı hedefleyerek yapılmıştır. Bu yüzden 24'' zaten göz yormayan boyutta ama düz 27'' göz yorabilir 27'' kavisli ise tam dengededir. MSI MPG27C veya MSI MPG27CQ öneririm piyasanın kaliteli modelleri arasındadır.
Aynı bütçeyle bende bu hafta bir sistem toplayacağım fakat şuan mevcut olan 1080p ile birsüre idare edeceğim.Tavsiyem sizin de öyle yapmanız.Monitör için sistemden kısmayın bence.Anakartı x470 çipsetli bir anakartla değiştirin, Ekran kartını MSI'ın Armor modelini alın ve sisteme sıvı soğutma ekleyin...
Çok yanlış bir tercih olur emin olun. Ekipman aslında sizin bilgisayardan haz alma seviyenizi belirleyen en önemli unsurdur. Ekipmanında başını kuşkusuz monitör çeker. Gerçekten 27'' kavsili güzel bir monitör ile zaman geçirin ne demek istediğimi çok net anlarsınız. Ben monitörüm güzel olsun diye 2080Ti den 1080Ti ye düştüm. Yazın alıcam ve kesnilikle monitörden kısmam. Sonuçta o bütçede birçok ekran kartının performansı fazlasıyla yeterli.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı