13.000TL render ve oyun için sistem toplama

Düzelttim, tekrar bakar mısınız rica etsem?

Gayet iyi. MSI B550 Tomahawk yapılırsa çok daha iyi olur. VRM daha iyi bildiğim kadarıyla ve M.2 slotlarına soğutucuları da ekleniyor ama 200 lira daha vermeye gerek var mı bilemem. Ben de MSI takıntısı var biraz ve kesinlikle bu bütçede MSI B550 Tomahawk tercih ederdim.
Hocam direkt toplayıp test eden siteler mevcut. Kendim toplayıp sürücülerin indirilmesi kurması vs. daha once yapmadıgım bir şey o yüzden o riske girmek istemem.

Hocam eğer kendiniz yapmak istemiyorsanız çevrenizdeki bir bilgisayarcıya yaptırabilirsiniz.

Gayet iyi. MSI B550 Tomahawk yapılırsa çok daha iyi olur. VRM daha iyi bildiğim kadarıyla ve M.2 slotlarına soğutucuları da ekleniyor ama 200 lira daha vermeye gerek var mı bilemem. Ben de MSI takıntısı var biraz ve kesinlikle bu bütçede MSI B550 Tomahawk tercih ederdim.
Aslında Gigabyte da BİOS hariç çok güzeldir.

Toplam: 13.285

Bu arada satıcılar hakkında bir bilgim yok. Sorun yaşarsanız herhangi sorumlu değilim.

@RPM Hocam yapabilmiş miyim? Siz daha iyi yaparsınız.

Bu arada ekran kartlarının stokları yenilenince daha düşük bir fiyat çıkar. O zaman daha iyi bir sistem toplanabilir.

@PanzerTR
2070s bence bu bütçeye çok kötü olmuş.

Hocam eğer kendiniz yapmak istemiyorsanız çevrenizdeki bir bilgisayarcıya yaptırabilirsiniz.
Açıkçası ilk sistemim olduğu için biraz endişelendim. Daha önce sadece arkadaşlarıma sistem topladım. Aslında XMP sorunu olmasaydı Vengeance RAM koyardım. Ben sorun yaşamadım ama RAM'lerin çipleri kalitesizmiş.
2070s bence bu bütçeye çok kötü olmuş.
Stoklar düzelince 3060Ti veya 2080-2080S bulunabilir. Palit ve Galax gibi markalardan.

Açıkçası ilk sistemim olduğu için biraz endişelendim. Daha önce sadece arkadaşlarıma sistem topladım. Aslında XMP sorunu olmasaydı Vengeance RAM koyardım. Ben sorun yaşamadım ama RAM'lerin çipleri kalitesizmiş.

Evet o RAM'lerin çipleri sıkıntılı. G.Skill Ripjaws V 16 GB (2X8) 3200 MHz DDR4 CL16 F4-3200C16D-16GVKB Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bu da tercih edilebilir ben sıkıntı yaşayanını görmedim. Kendim de kullanıyorum memnunum.

Geri
Yukarı