10 ayda YKS'de iyi bir sıralama yapılabilir mi?

ZesuN

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle belirteyim evet geç kaldım çalışmaya diğer arkadaşlarımdan veya öğrencilerden geriyim biliyorum ama inanın bu kendi elimde değildi. Bir yakınımı kaybettim ailevi sorunlarım oldu ve psikolojik olarak zor dönemlerden geçtim. Şu an az da olsa kendimi toparladım ve hiç pes etmeye niyetim yok. Asıl hedefimde subaylık var eğer olmazsa polislik düşünüyorum. Dershaneye falan gidemiyorum maalesef durumum ona elverişli değil lakin iyi bir çalışmayla okul ve evden dersleri yürüterek yapmayı planlıyorum. Bölümüm eşit ağırlık temelim biraz var, 10. sınıfım iyi geçti onun dışında matematikte biraz eksiğim var ve 9.sınıf derslerim pandemi yüzünden iyi durumda değil. Sizce 10 ayda harp okulunu kazanabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Önemli olan verimli olmayı başarabilmektir.

Öncelikle kendini bil,ne istediğini bil,gireceğin sınavı bil,çalışacağın dersleri bil.
Ortamını bil sonra bunları karşılaştır ve bir strateji oluştur kendine böylelikle verimli olabilirsin.

Dostum öncelikle geçmiş olsun 10 ayda verimli çalışırsan ilk 9 k bile yaparsın yeteki günde en az 4 5 saat verimli çalış

6 ayda 5 k yaptı kuzenim günde 4 5 saat çalış çok rahat geçersin

Ne geç kalması? 10 ay gayet yeterli süre.

Ara vermezse yeterli sonuçta bazen psikoloji kaldırmıyor insan bıkabiliyor o arada konu ilerlemiyor bende böyle oldu.

@NightWist @Komikmiş @ALPHA_WOLF @Vito S @SenceHangisi Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.Gerçekten çalışmayı bırakmadan devam edersem yapabileceğimi düşünüyorum.Geç kaldığımı düşünüyordum lakin sanırım azimli olursam diğerlerinden bir farkım kalmayacak.

@NightWist @Komikmiş @ALPHA_WOLF @Vito S @SenceHangisi Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Gerçekten çalışmayı bırakmadan devam edersem yapabileceğimi düşünüyorum. Geç kaldığımı düşünüyordum lakin sanırım azimli olursam diğerlerinden bir farkım kalmayacak.

Geç kalmadın dostum bende YKS tayfadanım bende daha başlayamadım çalışmaya aynı durumdayım senle hedefim 20k ama o motivasyona giremedim bir türlü önce kendime bir program çizicem sende bence öyle yap

Yeni konular

Geri
Yukarı