13 bin TL yazılım için şarjı iyi giden Ultrabook önerisi

Chrome'da bir sürü sekme açık şekilde ve arkada PhpStorm, Filezilla, Spotify gibi programlar açıkken hiç sorun yaşamadım yavaşlamadır falan. Kesinlikle öneririm sana da.

Pil süresi hayli uzun ve tasarımı güzel bir ultrabook.

Ben de düşündüm ama 8 GB RAM beni yarı yolda bırakır mı? Ondan korkuyorum. Bir de genelde ASP.NET yazdığım için macOS tarafında sıkıntı yaşar mıyım bilmiyorum. 8 GB RAM konusunu bir aşabilsem direkt alacaktım.

Net bir şekilde yarı yolda bırakır. Şu anda değil belki veya seneye değil ancak 2-3 seneye %100 garanti veriyorum bırakır. Bir kere yazılım alanında ilerledikçe kullanmak istediğiniz programlar artacak. Örneğin emülatörler içiyor RAM'i adeta. Ayrıca MacBook'larda swap Memory olayı var bu da RAM'in performansını zamanla azaltıyor. 8 GB RAM'li modeli maalesef alınmaz. Benim size tavsiyem RAM'i arttırılabilen modellerden olan Lenovo Thinkpad E15 ve MSI modern .15 bin civarlarına çıkmanıza hiç ama hiç gerek yok.
https://www.epey.com/laptop/lenovo-thinkpad-e15-g3-20yg007btx.html (24gb’a kadar artıyor)
MSI Modern 15 A5M-091XTR Ryzen 5 5500U 8 GB 256 GB SSD 15.6" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (64gb a kadar artıyor)
https://www.epey.com/laptop/lenovo-thinkpad-e14-2-20ta004wtx.html (32gb’a kadar)
https://www.epey.com/laptop/lenovo-thinkpad-l15-g2-20x30057tx.html (64gb’a kadar artıyor)

Kesinlikle MacBook Air m1.

MacBook'lar harika bilgisayarlar ama 8 GB RAM modelini almak gerçekten ama gerçekten aşırı mantıksız. Sadece 2-3 program kullanılacağının garantisi olsa tamam ama yok yani yukarıda yazdığım gibi geliştikçe işler değişecek.
Ben 8 GB mı 16 GB mı sorusunu Reddit'te araştırmıştım buyurun herkes 16 GB tavsiye ediyor.
8 GB vs 16 GB.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MacBook'lar harika bilgisayarlar ama 8 GB RAM modelini almak gerçekten ama gerçekten aşırı mantıksız. Sadece 2-3 program kullanılacağının garantisi olsa tamam ama yok yani yukarıda yazdığım gibi geliştikçe işler değişecek.
Ben 8 GB mı 16 GB mı sorusunu Reddit'te araştırmıştım buyurun herkes 16 GB tavsiye ediyor.
8 GB vs 16 GB.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kesinlikle bende 16 aldım RAM'i çok kullanıyor.

Ben de zamanında macbook araştırması yapmıştım baya. Çoğu kişi ileri dönük 16 gb ram tavsiye ediyor. Malum sonradan ram de ekleyemiyoruz.

Ben de zamanında MacBook araştırması yapmıştım bayağı. Çoğu kişi ileri dönük 16 GB RAM tavsiye ediyor. Malum sonradan RAM de ekleyemiyoruz.

Yani işte 17-18 bin TL civarları şu an 16 GB RAM'li MacBook Air. O sebepten MacBook önermedim bir önceki mesajlarımda en mantıklı seçimleri yazmıştım arkadaşımıza. Bu bütçelerde RAM'i yükseltilebilen bir Ultrabook çok daha mantıklı 8 GB RAM'li macbooktansa.

Geri
Yukarı