20.000 TL yazılım mühendisliği için Ultrabook önerisi

Bütçe
20000

PcKopat1

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba herkese iyi sosyaller. Yazılım mühendisliği öğrencisiyim, bilgisayarı hep yanımda taşıyacağım için hafif, 13-14 inç aralığında beni 4-5 sene kolaylıkla idare edebilecek bir Ultrabook tavsiyesi istiyorum. Oyun vs oynamayacağım kolaylıkla günü çıkarabilecek pil performansı iyi bir Ultrabook tercihimdir.

Aklımda şöyle bir Huawei modeli var sizin de tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler.

Merhaba herkese iyi sosyaller. Yazılım mühendisliği öğrencisiyim, bilgisayarı hep yanımda taşıyacağım için hafif, 13-14 inç aralığında beni 4-5 sene kolaylıkla idare edebilecek bir Ultrabook tavsiyesi istiyorum. Oyun vs oynamayacağım kolaylıkla günü çıkarabilecek pil performansı iyi bir Ultrabook tercihimdir.

Aklımda şöyle bir Huawei modeli var sizin de tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler.

MacBook neden düşünmüyorsunuz? Kullanacağınız yazılımlar macOS Destekliyse eğer kesinlikle M1 işlemcili MacBook tavsiye ederim...

Huawei’lerin modelleri genel risk barındırıyor kronik sorunları bol oluyor.Işık sızması ips panellerde şans işidir ancak huawei modellerde ışık sızmasının şiddeti çok oluyor örneğin hafif karanlık bir ortamda kod yazarken deli edebilir veya siyah ton ağırlıklı dizilerde vs.Ultrabook olarak en iyi laptoplar macbooklar.16gb ramli macbook air alın rahat edin derim zaten pil konusunda rakipsizler.
Edit:bu sitede stoklar bitmiş ancak yakın zamanda stok yenilenir,öğrenci indirirmi ile en ucuza alabileceğiniz yer burası

Pro'ya gerek yok, 16GB RAM'li bir Air satın alırsanız fazlasıyla yeterli gelecektir. Pro satın almak için RAM'i 8GB Olarak seçmeyin...
Hocam kesinlikle düşünülebilir ancak 512GB SSD+16GB Ramli modelleri bütçemi aşıyor.
2. El düşünmez misiniz? Air'de 16GB RAM + 512GB SSD'li eminim ki vardır piyasada kutulu faturalı garantili.

512SSD almasanız da olur. SSD'yi taşınabilir bir SSD ile çözersiniz zaten bir süre 256 GB SSD yeterli olur.
Aynen, 16GB RAM Şart ama ileriye dönük olması adına.
( Kendim 8GB / 256GB Konfigürasyonunu kullanıyorum. Şu an için yeterli olsa da ileride yeterli gelmeyeceğini hissettiriyor. )

Yukarıda attığım pt sitesinden stokları sürekli kontrol edin hocam çünkü arada ciddi fiyat farkı var. Apple yetkili satıcısı bir sitedir yani sorun olmaz. Zamanım yok bekleyemem derseniz Hepsiburada gibi sitelerde 19bin TL civarında 16RAM+256SSD versiyonu var.

Geri
Yukarı