13 Pro Max vs S23 Ultra

Bütçe
20-25K
Verilen cevaplar genel olarak samsunga yönelik, şimdi 13Pm'i Temmuz'da S23'ü Ağustos'ta alabilirim. O zamana kadar belki S23'ün fiyatı biraz daha düşer şu an çok yeni. O süre zarfına kadar bir medimarktta elime alıp ikisini de inceleyeyim. Fiyat farkı bu şekilde seyrederse veya azalırsa Samsung daha mantıklı duruyor gibi. Fiyat farkı açılırsa daha da IPhone'dan yana tercih yaparım gibi.

Android pişmanlıktır. İphone 13 Pro Max alın pişman olmayacaksınız.
Hocam allah affetsin aklıma şu post geldi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Verilen cevaplar genel olarak samsunga yönelik, şimdi 13Pm'i Temmuz'da S23'ü Ağustos'ta alabilirim. O zamana kadar belki S23'ün fiyatı biraz daha düşer şu an çok yeni. O süre zarfına kadar bir medimarktta elime alıp ikisini de inceleyeyim. Fiyat farkı bu şekilde seyrederse veya azalırsa Samsung daha mantıklı duruyor gibi. Fiyat farkı açılırsa daha da IPhone'dan yana tercih yaparım gibi.

Hocam allah affetsin aklıma şu post geldi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam zaten mesajımda buraya gönderme yapmıştım. 🙂

Ne o? Kullandığın telefon Redmi 10C falan mı?
Bir dönem samsung galaxy a7 ondan sonrada Redmi Note 8T geçtim onuda1-2 yıl kullandıktan sonra İphone geçtim. Şahsen her iki telefonda belli bir süre geçtikten sonra yavaşlamaya başladı. ama iphone'u alalı neredeyse 3 yıl olmasına rağmen hala en ufak bir kasma bile yok

Hocam zaten mesajımda buraya gönderme yapmıştım. 🙂

Bir dönem Samsung Galaxy A7 ondan sonra da Redmi Note 8T geçtim onu DA1-2 yıl kullandıktan sonra iPhone geçtim. Şahsen her iki telefonda belli bir süre geçtikten sonra yavaşlamaya başladı. Ama IPhone'u alalı neredeyse 3 yıl olmasına rağmen hala en ufak bir kasma bile yok.

Hocam kullandığınız iki telefon da bütçe telefonları, işlemcileri 8 serisi değil o yüzden kıyaslamanın doğru olacağını düşünmüyorum.

Bir dönem Samsung Galaxy A7 ondan sonra da Redmi Note 8T geçtim onu DA1-2 yıl kullandıktan sonra iPhone geçtim. Şahsen her iki telefonda belli bir süre geçtikten sonra yavaşlamaya başladı. Ama IPhone'u alalı neredeyse 3 yıl olmasına rağmen hala en ufak bir kasma bile yok

Kullandığın telefonlar giriş seviyesi. Şu an 5 yıllık Galaxy S9 bile gayet akıcı çalışıyor.

Çocuk ve hanım Iphonecu, bi gariban baba benim.. Iphone hiç sevmesem de daha onların bandına çıkma ihtiyacı görmedim :).
Valla hocam ben de iphone denemek istiyorum da işte nasip olmadı şuana kadar.Bu arada eşiniz iphonecu derken umarım 14 pro max gibi bir iphoneculuk yapmıyordur :D

Güncelleme: S23 ultra aldım arkadaşlar. Uzun süredir android kullandığım için androidden devam etmeye karar verdim.

Son düzenleme:
Arkadaşlar birkaç aya ikinci el olarak yeni bir telefon almayı düşünüyorum. Her şeyin fiyatı artarken bir kere alayım geberene kadar kullanayım mentalitesindeyim o yüzden yüksek bütçe bir telefona yöneldim.
13 Pro Max (256 GB) ikinci el fiyatları böyle gibi (IMEI kayıtsız), 20k bütçe ayırıyorum 13 pm için.

Eki Görüntüle 1698682

S23 Ultra (512 GB 12 GB RAM) (IMEI kayıtsız) ikinci el fiyatları ise şöyle bunun tutarını 25k olarak düşündüm. (512 GB almayı düşünmemin sebebi RAM'in 12 GB olması almışken iyisi olsun).

Eki Görüntüle 1698683

Şu an kullandığım telefon Poco F2 Pro (256 GB)
Gözüme batan eksikleri.
1. Bataryası çok iyi değil.
2. Ekranı 60Hz.
3. Hoparlörü mono.
4. Pek stabil bir telefon değil maalesef, S23 gene Android fakat bayağı stabil olduğunu okudum.
5. Kamerası hoş değil maalesef. OIS bile yok.

Düşündüğüm iki telefon da bu 5 kriteri çok iyi karşılıyor. Şimdi çok uzun zamandır Android kullanıyorum o yüzden IPhone'da denemek istiyorum biraz, kullandığım son iOS telefon iPhone 4'tü. Biraz araştırdığım kadarıyla S23 ultranın kamerası ciddi anlamda daha iyiymiş 14 Pro Max'ten iyi diyen kanallara bile denk geldim. Yani bir yerden sonra çok fark etmeyeceğini düşünüyorum ama kullanan varsa hani almışken kesinlikle S23 ultrayı almalısın denilecek bir fark var mı onu bilmiyorum kullanan varsa yorumlarını alabilirim.

Tekrardan dediğim gibi bu iki telefondan birini almayı düşünüyorum iPhone 13 Pro Max muhtemelen bu 5 kriteri de karşıladığı için her türlü işimi görecek fakat aklımdan da şu geçiyor hazır 20k para veriyorsun ömürlük gördüğün telefona (minimum 5-7 sene arası kullanmayı planlıyorum) 20 vermişken ekstra 5 vermediğim için pişman olacak mıyım?
İki telefonun da kullanıcı yorumlarını alabilir miyim biraz.

S23 Ultra.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı