13 Pro Max vs S23 Ultra

Bütçe
20-25K
Evet ilk hedefim önce telefonu almak fakat 25K'ya bulabileceğim 14 Pro Max'ler gene yurt dışı oluyor. 13 Pro Max'e yönelmemin sebebi 14 promax ile arasında bir fark göremedim maalesef. İkisi de 120Hz, akıcılıkları benzer, kameraları benzer, şarj sürelerinde 13 pm daha iyi çıktığı bile oluyor. Arada 3000TL falan olsa gene vermezdim ki aralarında 5k fark var . S22 değil de S23'e bakmamın sebebi çipset farkı burada daha bariz olduğundan hem akıcılık hem de şarj süresi üstüne üstlük kamera da çok değişmiş. Yani iPhone alırsam kesinlikle 13 pm olacak, 20k telefon +6k kayıt 26k masrafla gelecek. S23 Ultra ise 25+6 31K'ya gelecek.
S23 Ultra tercih edebilirsiniz. Arada ki 5K fark fazla geldiyse 13 Pro Max'de alınabilir.

Çocuk ve hanım Iphonecu, bi gariban baba benim.. Iphone hiç sevmesem de daha onların bandına çıkma ihtiyacı görmedim :).
Yani ben de iphone olsum moruq kafasında falan değilim de, denemek de istiyorum yani neymiş bu iphone sevdası. 120hz olması kendine çekti işte bir de kamera ve şarj. S23 ultra ile kamera ve hız konusunda muazzam bir fark görür müyüm aklımda o vardı. Aradaki 5.000tl'ye telefon alınıyor yani. Bir de 6k'ya kaydettiricem zaten.

S23 Ultra pişman etmez ekstra 5K için.
İlla çıkayım yani o ekstra bütçeye, 1 ay ekstra çalışmam gerekecek ama sanırım pişman olmam diyorsunuz.

Yani ben de iphone olsum moruq kafasında falan değilim de, denemek de istiyorum yani neymiş bu iphone sevdası. 120hz olması kendine çekti işte bir de kamera ve şarj. S23 ultra ile kamera ve hız konusunda muazzam bir fark görür müyüm aklımda o vardı. Aradaki 5.000tl'ye telefon alınıyor yani. Bir de 6k'ya kaydettiricem zaten.

İlla çıkayım yani o ekstra bütçeye, 1 ay ekstra çalışmam gerekecek ama sanırım pişman olmam diyorsunuz.
Sizi zorlayacaksa iPhone 13 Pro Max'de alabilirsiniz. Üzmez iki cihazda.

Sizi zorlayacaksa iPhone 13 Pro Max'de alabilirsiniz. Üzmez iki cihazda.

Şöyle ikisi de zorlayacak zaten fakat S23 için işimde ekstra süre kalmayacağım, yaz sonuna kadar çalışacağım ayda 10K'den. IPhone'u 2. ayda alabiliyorum, S23'ü 3. ayda. Üstüne kayıt parası için bir sonraki maaş.

AnTuTu'da %50 güç farkı olması endişelendirdi işte beni. Sanki 3-4 sene sonra şu anki iPhone 8 durumuna falan düşebilir diye korkuyorum. Mümkünse minimum 5 sene kullanmak istiyorum. Birkaç sene sonra bariz yavaşlama görmek sinir bozar yani.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-03-12-14-38-13-741_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-03-12-14-38-13-741_com.android.chrome.jpg
    56,2 KB · Görüntüleme: 40
Şöyle ikisi de zorlayacak zaten fakat S23 için işimde ekstra süre kalmayacağım, yaz sonuna kadar çalışacağım ayda 10K'den. IPhone'u 2. ayda alabiliyorum, S23'ü 3. ayda. Üstüne kayıt parası için bir sonraki maaş.
Siz bilirsiniz. Bütün bir ayınızı bir telefona yatırmak istemiyorsanız 13 Pro Max'de alınabilir. Size kalmış tercih.

Birkaç sene sonra bariz yavaşlama görmek sinir bozar yani.

İki telefonda 1-2 sene sonra yavaşlamaz ve uzun bir kullanim omru sunar. Dediğim gibi S23 Ultra çok daha avantajli, özellikle kamera ve ekran tarafinda 13 Pro Max orta segment gibi kalıyor S23 Ultra'nin yaninda. Almışken S23 Ultra alin bence.

Screenshot_20230312-143904-019.png

Android pişmanlıktır. İphone 13 Pro Max alın pişman olmayacaksınız.
Ne o? Kullandığın telefon Redmi 10C falan mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı