13'' ve 15'' inç notebook önerisi

Gunerozcan07

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 13'' ve 15'' inç ekran boyutları arasında bir notebook almak istiyorum. Kullanım amacı olarak film ve internete girilecektir. Cihazı aldığım zaman SSD ve ek RAM takviyesi yapacağımdan dolayı bütçem 1.600'e kadardır. Yani cihazda 8 GB RAM varsa yeterli gelecektir. Ben onu ayrıca 12 GB'a çıkartmam. SSD takviyesi şart olacak benim için.
Bir de ekrana yandan bakınca karanlık gözükmesini istemiyorum. Bu özellik sadece IPS özellikteki ekranlarda mı vardır? Eğer öyleyse o tarz notebooklar çok pahalı oluyor.

Marka olarak Asus bana daha yakin gibi geliyor. Sizin önerilerinizi bekliyorum. Kaliteli uzun yıllar kullanabileceğim bir cihaz istiyorum.

Yardımlarınızı ve önerilerini bekliyorum arkadaşlar. Sizin de kullanmış olduğunuz ve memnun kaldığınız marka ve modeller varsa önerilerinizi yazarsanız çok sevinirim.

HP 14-AM007NT X8P53EA i5-6200 8GB 256GB SSD 14 FreeDos

150 lira daha zorlarsan bu bilgisayarı almanı tavsiye ederim. 256 GB SSD mevcut ve 8GB DDR4 2133MHZ bellek var, birde 14" ekrana sahip. Bu laptop dışında söylediklerinize uyan laptop yok gibi şöyle bir araştırma yaptım ama bulamadım. İşlemci 6. nesil intel core i5-6200U Turbo ile 2.8 GHz'e kadar çıkıyor. Ayrıca HP'nin internet sitesinden baktım Ekran modelinde "35,6 cm (14") diyagonal FHD IPS UWVA BrightView WLED arkadan aydınlatmalı (1920 x 1080)" yazıyor. Yani IPS Panel var. Özelliklerini ayrıntılı bakacak olursak:

frm1.png
frm2.png

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı