13 Yaşımdayım ve Bilgisayarlar Hakkında Bilgim Çok Yüksek Gelecekte İşime Yarar mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bende 14 yaşındayım. Ve 8.sınıftayım. Anakart söküyorum takıyorum az da olsa yarı sistem topladım. Ama bunlar az daha çok bilgiye sahip olmalısın. Bende bu işte ilerleyeceğim. Facebook adresin varsa at bilgi veriyim konuşalım.

Bende 14 yaşındayım. Ve 8.sınıftayım. Anakart söküyorum takıyorum az da olsa yarı sistem topladım. Ama bunlar az daha çok bilgiye sahip olmalısın. Bende bu işte ilerleyeceğim. Facebook adresin varsa at bilgi veriyim konuşalım.
Konuya 13 yaşındayım yazmışsın ama 14 yaşındayım diyorsun :D bu arada 8. sınıfa değil Lise 1 deyim ayrıca Facebook adres: https://www.facebook.com/ttacan

Ya sana yapabileceğim en güzel öneri, mal insanlara bir şeyler ispatlamaya çalışmamandan yöne olacaktır. Çünkü mal insanlar genelde mal olurlar :)
Gel kardeşim bir sarılalım:)

Donanım konusuna ilgiliyseniz Bilgisayar Mühendisliği bölümü için okulunuzdaki derslere ağırlık verin.
Haberleri takip etmekle mühendis olamazsınız. Takip ettiğiniz konuları zaten bugün oyun severler takip ediyor.
Ayrıca teknoloji sürekli gelişiyor bugün ekran kartları hakkında bildiğiniz bilgiler 5-10 sene sonra size sadece ancak anlatacak anı olarak kalabilir.
Yazılım bilgisi iyi olan insanlara daha çok ihtiyaç var. Yazılım hakkında edindiğin bilgiler ise teknoloji gelişmesine rağmen 5-10 sene sonra sana gene de belirli bir bilgi haznesi sağlar.
Benim ilerideki hedefim iyi bir oyuncu olmak ve güzel bir işte çalışmak. O yüzden şimdiden takip ediyorum alışkanlık olsun diye:)

@Silinen üye; https://www.facebook.com/profile.php?id=100004695551395 al.

Iyi bir universitede okumazsan hayallerin hayal olarak kalabilir. "93 ortalamayla iyi bir okulda okur muyum?" tarzi bir soru sormuşsun, ortalamaya gore lise secilmedigini biliyorsundur umarim. Su an yapacagin en iyi sey ders calismak.

Bu bilgi ileride başına dert açıyor. Bilgisayarcıya 20TL vermek istemeyen komşuların ve arkadaşların, sanki senin hiç işin gücün yokmuş gibi bilgisayarlarını sana getiriyorlar "al şunu tamir et" diye ve işin sonunda aldığın teşekkür ile kalıyorsun. Başlarda bu teşekkür iyi gelse de, sonradan hiç bir anlamı kalmıyor ve bu teşekkürlerin "altı üstü toplumsal mütevazilik" olduğunu anlıyorsun. Sonra da kendini enayi gibi hissetmeye başlıyorsun. Gelen bilgisayarların ardı arkası da asla kesilmiyor... Doğru düzgün anlatırsın, "benim de işlerim güçlerim var, getirmeyin" diye, anlamazlar. En son çare artık küfür eder kovalarsın. :) Ondan sonra da gelmezler bir daha. :)

(Ha sizin komşular ve arkadaşlar bilgisayarları evinize getiriyorsa yine iyi! Bizimkiler ayağına çağırıyordu... -_- )
Bu arada benim anlamadığımı sanıp arkadaşımın evime dizüstü bilgisayar ile internet kullanmaya çalışan arkadaşlarım vardı. Haftanın 5 günü evde arkadaşım bende dayanamadım ve kendimi ifade etim benimde bir hayatım var dedim. Bir şey demedi (diyemedi). Bir ödemeli atıyor 3 dakikada evde arkadaş, bende arayamıyorum ki (oda biliyor arayamadığımı). Neyse artık 3 gün önceden soruyor geleyim mi diye:) Yani beni mal yerine alanlardan hiç hoşlanmam:D

Kendini yazılım üzerinde geliştirirken Technopat'ı takip edecek ve derslerine çalışacaksın, hepsi bu :) Şuan ben öyle yapıyorum.
Aynı ben:) Sürekli Technopat'tayım.

Bende senin gibiydim ileride bilgisayarcı açacam şöyle olacak böyle olacak... Bir bilgisayarcı da çalışmaya karar verdim. Çalıştıktan sonra ne olduğunu anladım. Çok b.ktan bir iş ve zahmetli 2li ilişkilerin iyi olmalı. Bilgisayarın kapsadığı çok konu var ve öğrenmek için en az 20 sene daha gerekli senin için. Bilgisayardan para kazanırsın ama beynini ve gözlerini ona esir vererek.

İlerde bir gün sizi Linus gibi başarıya ulaşmış görmek nasip olur inşallah. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı