13 Yaşımdayım ve Bilgisayarlar Hakkında Bilgim Çok Yüksek Gelecekte İşime Yarar mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ya ben derdimi anlatamıyor muyum? Yoksa anlayıpta dalga mı geçiyorsun? Bunlar sadece haberleri takip ettiğimi anlatmak içindi. Ama bazı kişilikler sadece bundan ibaret olduğunu anlıyor ben oysaki konunun başından beri anlatmaya çalışıyorum... Güncel haberleri takip ederim. Bilgilerimi günden güne tazelerim, haberlere bakarım ve forumları takip ederim. Konunun içinde de belirttiğim gibi "ben anlayana anlatıyorum".

Şunların beni anlaması için uğraşıyorum ama durum vahim. Neyse ben beni anlayanlar ile konuştum konuşacağımı bunlar bana yeter. Geri kalanlar "Egosunu tatmin edebilir." herkese iyi uykular.

Bu bilgi ileride başına dert açıyor. Bilgisayarcıya 20TL vermek istemeyen komşuların ve arkadaşların, sanki senin hiç işin gücün yokmuş gibi bilgisayarlarını sana getiriyorlar "al şunu tamir et" diye ve işin sonunda aldığın teşekkür ile kalıyorsun. Başlarda bu teşekkür iyi gelse de, sonradan hiç bir anlamı kalmıyor ve bu teşekkürlerin "altı üstü toplumsal mütevazilik" olduğunu anlıyorsun. Sonra da kendini enayi gibi hissetmeye başlıyorsun. Gelen bilgisayarların ardı arkası da asla kesilmiyor... Doğru düzgün anlatırsın, "benim de işlerim güçlerim var, getirmeyin" diye, anlamazlar. En son çare artık küfür eder kovalarsın. :) Ondan sonra da gelmezler bir daha. :)

(Ha sizin komşular ve arkadaşlar bilgisayarları evinize getiriyorsa yine iyi! Bizimkiler ayağına çağırıyordu... -_- )

Bu bilgi ileride başına dert açıyor. Bilgisayarcıya 20TL vermek istemeyen komşuların ve arkadaşların, sanki senin hiç işin gücün yokmuş gibi bilgisayarlarını sana getiriyorlar "al şunu tamir et" diye ve işin sonunda aldığın teşekkür ile kalıyorsun. Başlarda bu teşekkür iyi gelse de, sonradan hiç bir anlamı kalmıyor ve bu teşekkürlerin "altı üstü toplumsal mütevazilik" olduğunu anlıyorsun. Sonra da kendini enayi gibi hissetmeye başlıyorsun. Gelen bilgisayarların ardı arkası da asla kesilmiyor... Doğru düzgün anlatırsın, "benim de işlerim güçlerim var, getirmeyin" diye, anlamazlar. En son çare artık küfür eder kovalarsın. :) Ondan sonra da gelmezler bir daha. :)

(Ha sizin komşular ve arkadaşlar bilgisayarları evinize getiriyorsa yine iyi! Bizimkiler ayağına çağırıyordu... -_- )
Ben gecenin 12'sinde gitmiştim bi' keresinde. Sınavım var desende anlamazlar o bilgisayar o gece çalışacak!

Umarım bilgilerin ve ilgilerin ileride işine yarar, ancak benim gözlemlediğim bir konuda çok bilgin olacağına geniş çevren ve yüksek yerlerde 1-2 dayın olsun köşeyi dönersin. Aksi halde PC konusunda iş kursan yapacağın en fazla iş 10 TL'ye format atmak olacak... Ticaretini yaparsan başka, ama bilgi ile pc sektöründe malesef iş zor...

Sağolun:)

Bu güzeldi işte:)

Ya sana yapabileceğim en güzel öneri, mal insanlara bir şeyler ispatlamaya çalışmamandan yöne olacaktır. Çünkü mal insanlar genelde mal olurlar :)

Donanım konusuna ilgiliyseniz Bilgisayar Mühendisliği bölümü için okulunuzdaki derslere ağırlık verin.
Haberleri takip etmekle mühendis olamazsınız. Takip ettiğiniz konuları zaten bugün oyun severler takip ediyor.
Ayrıca teknoloji sürekli gelişiyor bugün ekran kartları hakkında bildiğiniz bilgiler 5-10 sene sonra size sadece ancak anlatacak anı olarak kalabilir.
Yazılım bilgisi iyi olan insanlara daha çok ihtiyaç var. Yazılım hakkında edindiğin bilgiler ise teknoloji gelişmesine rağmen 5-10 sene sonra sana gene de belirli bir bilgi haznesi sağlar.

PC konusunda o kadar az şey biliyoruz ki tahmin bile edemessin. Hangi anakart iyidir, hangi işlemci iyidir, bunları bilmek marifet değil. :)
Sana katılıyorum resimde ki de ben 14 yaşındayım :)

Daha bilmediğin çok şey var ayrıca recep abide bu işte :D Ne kadar maaş alıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı