13 yaşında 1,68 boy ve 68 kilo normal mi?

Peki ölçülerim fazla mı?
Ölçülerini tam bir şey demiyorum ancak kilon biraz fazla olduğu için onlar da sanırsam yağdan oluşuyor genel olarak. Kol ölçüsünün fazla olması aslında iyi bir şeydir ama kas kütlesi varsa tabii.
Ben başlığı böyle yapmamıştım. moderatörler yanlış yazmış olmalı kilom 65 yine fazla mı? Ölçülerimi de yazdım onlarda mı fazla?
Çok da olmasa biraz fazla. Ama öyle aşırı denilecek bir boyutta değil. Biraz yağlı bir vücudun var sanırsam o kadar. 60 kiloya düşsen gayet ideal.

Ölçülerini tam bir şey demiyorum ancak kilon biraz fazla olduğu için onlar da sanırsam yağdan oluşuyor genel olarak. Kol ölçüsünün fazla olması aslında iyi bir şeydir ama kas kütlesi varsa tabii.
Kolum çok yağlı değil fakat kaslı da değil.

Çok da olmasa biraz fazla. Ama öyle aşırı denilecek bir boyutta değil. Biraz yağlı bir vücudun var sanırsam o kadar. 60 kiloya düşsen gayet ideal.
evet, pandemiden önce baya zayıftım, pandemide sıkıntıdan yemeğe başlamıştım. Şimdi de zor da olsa dikkat etmeye çalışıyorum.

Kolum çok yağlı değil fakat kaslı da değil.

evet, pandemiden önce baya zayıftım, pandemide sıkıntıdan yemeğe başlamıştım. Şimdi de zor da olsa dikkat etmeye çalışıyorum.
Ara sıra şınav çek, varsa kas yapmak istediğin bölgeler için internetten bulduğun egzersizlerle dambıl kaldır. Yoksa da vücut ağırlığıyla da güzel şeyler yapılabilir, araştırırsan bulursun.

Öncelikle 13 yaşındasin ergenliği geçirmemissin ileride ne olacağı belli değil. Bu yaşlarda normal diye bir şey yok gelişme çağındasın takintili olmaman lazım şu an da gelisimin tamamlansin o zaman normalite üzerinden yorum yapilir belki seneye 65 kilo olup 175 olacaksin belki zayif olacaksin ozmanda cok metobolizman oturcak o yaşlarda oturmaz daha... Endekse bakilinca normal gozukuyor fakat gelisim tamanlaninca istersen 80 kilo 1,75 ol kas indeksine gore zayıf görünürsün belki de. Biraz büyü ondan sonra takil bunlara tavsiye benden aşağilama değil dediklerim yanlış anlama yaş konusunu takilma sadece vücudun otursun ilk once bir.

Yeni konular

Geri
Yukarı