13 Yaşında 1300 TL Nasıl Toplanır?

Arkadaşlar baban senden parasını mı esirgeyecek? Senin iyiliğini düşünüyor, hiç bir baba evladına cimrilik yapmaz tarzında yorumlar yapıyorsunuz ama babamı tanımıyorsunuz.
Eğer baban bir yerde çalışmıyorsa yani iş verense kendi işine sahipse babanın yanında çalışmayı teklif edebilirsin veya yanında durup bir şeyler öğrenmeyi. Dışarıda tanımadığın bir yerde de çalışma hiç gerek yok bulaşma o işlere daha 13 yaşındasın. Birde babana bisikletin spor için evde boş boş durmamak için ileride kilo falan almak istemediğin tarzı şeylerle ikna etmeye çalışabilirsin tabi daha önce yapmadıysan. Salla bisikleti napıcan tarzı konuşan kişileri bence dinleme hiç bisiklet hem sağlığın hem de geçireceğin güzel vakitler için güzel bir şey...

kardeşim babanın kesinlikle cimri olduğunu düşünme ben zamanında atari almak için pazarda limonata sattım babama akşam parayı getirdim bana atari almasını istedim atariyi kendimin aldığını düşünmüştüm hep şimdi şimdi anlıyorum kazandığım para değil o atariyi kablosunu bile almaya yetmez ama şimdi şimdi anlıyorum anlatmak istediği şey çok başka imiş.

Eğer baban bir yerde çalışmıyorsa yani iş verense kendi işine sahipse babanın yanında çalışmayı teklif edebilirsin veya yanında durup bir şeyler öğrenmeyi. Dışarıda tanımadığın bir yerde de çalışma hiç gerek yok bulaşma o işlere daha 13 yaşındasın. Birde babana bisikletin spor için evde boş boş durmamak için ileride kilo falan almak istemediğin tarzı şeylerle ikna etmeye çalışabilirsin tabi daha önce yapmadıysan. Salla bisikleti napıcan tarzı konuşan kişileri bence dinleme hiç bisiklet hem sağlığın hem de geçireceğin güzel vakitler için güzel bir şey...

Babamla az önce bisiklet hakkında konuştum bana bir ton laf yaptı hala küfür ediyor ben döndüm arkamı odama gittim..

Orta okul ve lisede almak istediğim şeyleri harçlığını biriktirerek alıyordum. Okulda yiyecek bir şeyler almıyordum teneffüslerde örnek olarak. Zaten çok almak istiyorsan her türlü parayı biriktiriyorsun.
11. sınıfa geçtim, 10 yıldır hiç kantine gitmedim. :)
Para biriktirmek kolay, çarşıya çıkarsan çok harcama, kalanını cebe at, gereksiz şeyler alma, yazın çalış.

Onu alma ikinci el RR340-NG650-XC150 bak. Bunlar daha ucuz. Daha kolay para toplarsın, 500-600TL civarında dediğim modeller. Ancak ucuz da olsa kask almayı unutma. Ben çok kaza yaptım, takla attım, iki bisikletlinin arasında tost olarak devrildim, bisikletin ortasına çarptıkları için devrildim, ama ekipman olduğu için pek yara almadım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı