13 Yaşında Boyum Çok Kısa

Merhaba arkadaşlar, sınıftaki bir çok arkadaşımın boyu benden çok çok uzun. Annemin boyu 1.55, babamın ise 1.80 sizce genetik midir? Benim ise 1.50 nasıl uzatabilirim? Yakında liseye gireceğim ve arkadaşlarımın arasında çok kısa olursam utanmak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, sınıftaki bir çok arkadaşımın boyu benden çok çok uzun. Annemin boyu 1.55, babamın ise 1.80 sizce genetik midir? Benim ise 1.50 nasıl uzatabilirim? Yakında liseye gireceğim ve arkadaşlarımın arasında çok kısa olursam utanmak istemiyorum.
Bizde 1,35 vardı, sen gene iyiysin.

Lise 2 de çok samimi kısa bir arkadaşım vardı. Ben 174 civarındayken bi 10 cm civarı kısaydı benden. Çocuk şu an 1.90 civarlarında. Moralini bozma, sağlığın için spor yap ve iyi beslen. Gerisi gelir. 😄

Baban ve annene bakacak olursak genetik olarak uzayacağını gösteriyor. Ailende kısa olan birileri varsa amcan dayın vb. gen olarak onlardan sana geçtiyse kısa olabilirsin. Süt, basket vb. artık herkes biliyor ki bir kaç santim oynatıyor. Yinede bir kaç santim bile çok şey değiştirebiliyor.

Her şeyimiz aynı belki benim boy 1.50-1.55 falandır bilmiyorum ama o civarlarda. Şana şunu söyleyeyim, iyi bir lise tuttur yani böyle düşük liselerde aptal insanlar oluyor sakın kötü lise alma alırsan yanarsın sana dalga geçilmekten muhtemelen. Bak ben spora gidiyorum hem kilom hem de boyum düzelmeye başladı böyle kendi kendine zıpla, hopla basket oyna boyun uzar muhtemelen. Her gün yoğurt-süt ye-iç, barfiks çek, tırmanış yap (boyun uzar mı bilmiyorum ben hiç denemedim) bunları yaparsan boyun rahat artar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı