13 yaşında futbol

Uygun. Beslenmeni iyi yap ve çok çalış kendini sürekli bir üste çıkarmaya çalış kimsenin kötü düşüncelerini dinleme ben de aynı yaştayım seninle hatta ben bırakmayı düşünüyorum çünkü bir türlü form tutamıyorum sürekli sakatlık yaşıyorum bağlarım falan esniyor. Bireysel antrenmanlarını eksik etme belki biraz masrafa sokabilir seni ama denge topları var üstüne basıp durduğun onlardan al çok faydası var adale kaslarını geliştirir. Günlük uykuna dikkat et kilon ve boyun gerçekten tam uygun. Ben 8 yaşında başladım futbola ama 13 yaşında başlayan da var benden iyi oynuyor. Potansiyeline bağlı. Şınav mekik sürekli yap ve en önemlisi şut çalış. Şut çeken adam her takımda sevilir mesela benim şutlarım iyidir hocalar sürekli aferin diye söylüyorlar. Merak ettiklerini sorabilirsin elimden geldiğince yardım ederim 😊 Mutlaka idol aldığın bir futbolcu olacaktır onun hayat hikayesini, antrenmanlarını araştır, kahvaltıyı eksik etme fıstık ezmesi öneririm fakat şekersiz bir şekilde sonra çayı vs. Şekeri hayatından çıkar mesela ben çok bozdum kendimi her gün çikolata yiyorum ve vücudum güçsüzleşiyor ayrıca çok zayıfım diye mücadelede kaybediyorum. Top ile oynarken kafanı hep yukarda tut oyun görüşün sağlam olsun sert oyna kadın tabiri denilen futbolculardan olma. Mental olarak irade çok önemli mesela ben yapamıyorum hep suratım asık ve üzgün şekilde eve geliyorum futbolu bırakmak istiyorum..

Son düzenleme:
13 yaşındayım. 1.75 boy ve 60 kiloyum, stoperim. Sizce uygun mu? Önereceğiniz şeyler var mı?
Profesyonel bir kariyer hedefliyorsan 1e1 pozisyonlarda kazanmak için kalıp olarak rahat edebileceğin kiloda ve kas kütlesinde olman gerekiyor. Kariyerin boyunca bol şans şimdiden.

Bu gözler ne fiziksiz stoperler gördü dostum. Önemli olan oyun mantığındır. Sen çok çalış gerisi gelecektir, hiçbir şey için geç değil
☺️
Profesyonel bir kariyer hedefliyorsan 1e1 pozisyonlarda kazanmak için kalıp olarak rahat edebileceğin kiloda ve kas kütlesinde olman gerekiyor. Kariyerin boyunca bol şans şimdiden.
1e1 de fena değilim. fizik olarak iyi olduğumu söylerler. Teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı