13 yaşında kasten orucu bozarsak ne olur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şunu bir türlü anlamıyorum. Ülkede diyanet var, imamlar var, hocalar var, müftü var, ilmihal kitapları var soruyu foruma soruyorsun. Forumdaki kişi müslüman mı, bilgi sahibi mi, belki sana cevap veren kişi papazdır nerden biliyorsun. Tavsiyem dinini öğrenmendir.

Buradaki 13-14 yaş bebelerden iyi bildiği kesin. Ayrıca Nihat Hatipoğlu yazmama takılma herhangi bir hoca da diyebilirdim.
Allah'ın kullarına öğütleri, uyarıları, selamı olan mübarek ayetlerini okuyanlarsa anlayanlarsa uygulayanlarsa 13-14 yaşında bile olsalar (eğer ki Allah inancı olan 13-14 yaşında bebe dediğin biri, bebe dediklerin) hangi hocayı yazarsan yaz, o hocanın dediklerini duymaz, umursamaz, doğru yolu bulmuştur zaten. O zaman bakarız, ayetleri okuyan uygulayan mı iyi biliyor, karşılaştırdığın herhangi bir alim mi, hacı hoca mı iyi biliyor. Boş yapıyorsun.

Son düzenleme:
Allah'ın kullarına öğütleri, uyarıları, selamı olan mübarek ayetleri okuyan 13-14 yaşındaki bebe dediklerin (eğer ki Allah inancı olan 13-14 yaşında bebe dediğin biri, bebe dediklerin) hangi hocayı yazarsan yaz, o hocanın dediklerini duymaz, umursamaz, doğru yolu bulmuştur zaten. O zaman bakarız, ayetleri okuyan uygulayan mı iyi biliyor, karşılaştırdığın herhangi bir alim mi, hacı hoca mı iyi biliyor. Boş yapıyorsun.
Buradakilerin hepsi de okuyor, 10 kere kuran hatmetmiş kişiler ya zaten. Boşun alasını sen yapıyorsun :D

Arkadaşlar merhaba hayırlı ramazanlar öncelikle ben normalde bugün orucu tam tutmayı planlıyordum ancak bugün kursa gittim. O sıcakta ağzıma boğazıma kadar kurudu ve ben de ağzımı çalkalarken yanlışlıkla su kaçırdım. Orucum bozulmuş mudur veya bozulursa ne olur? 61 gün oruç tutmak zorunda mıyım?

Kasten mi yanlışlıkla mı?

Buradakilerin hepsi de okuyor, 10 kere kuran hatmetmiş kişiler ya zaten. Boşun alasını sen yapıyorsun :D
Sen kimin ne olduğunu nerden biliyorsun. Ben varsayımlarla konuştum, senin tezini çürüttüm. Sen hacı hocanın 13-14 yaşındakilerden daha iyi bildiği kanısına katı bir şekilde nasıl vardın? Ne yazmışım iyi oku, sonra gel.

Sorumu cevabın olmadığı için her türlü kaçış yolunu deniyorsun. Dinimin bu konuyla alakası yok. Ben sana bir Müslüman olduğunu iddia eden kişisin diye ayet istedim. O cümleyi yazdıysan bir kaynağı da olmalı değil mi? :)

Müslüman olduğumu çoğu konuda söylemişimdir. Sadece her "hacı, hocayım" diyene inanan birisi değilim. Kuran'ı esas alırım ve mealini okurum. Hepsini okumadım, öyle bir yer varsa görmemişim. İşte sana diyorum ki varsa at biz de öğrenelim. Bilmediğini bu kadar belli etme bari.

Forumda senli benli konuşmakta bir sorun yok, saygı duyduğum kişiler harici herkesle böyle konuşurum. Konumuz bu değil. Saygımı kazanırsan senle de böyle konuşabilirim. :)

Kaçışla alakası yok, ayrıca siz tanımadığınız insanlarla senli benli mi konuşuyorsunuz? Forumda senli benli konuşmakta bir sorun yok diyorsunuz, kime göre? Saygımı kazanın tarzı egolu sözler sarf etmişsiniz, siz kimsiniz de ben sizin saygınızı kazanmaya çalışayım :D kale alınmaması gereken birisiniz belli ki.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı