13 yaşında kasten orucu bozarsak ne olur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bana inanmam için bir kaynak atman gerekiyor değil mi? :D

O kısım hakkında ayet istedim, hala atabilen yok. Atsınlar bakalım, haklılarsa ben "haklısınız" derim. :)

Hala aramızda samimiyet varmış gibi senli benli konuşuyorsunuz, her neyse. Dininiz nedir acaba?

Orucu bozan fiili oruçlu olduğunuz bilincinde iken ve "hata" ile yaptıysanız sadece gününe gün kaza gerekir.

Hala aramızda samimiyet varmış gibi senli benli konuşuyorsunuz, her neyse. Dininiz nedir acaba?
Sorumu cevabın olmadığı için her türlü kaçış yolunu deniyorsun. Dinimin bu konuyla alakası yok. Ben sana bir Müslüman olduğunu iddia eden kişisin diye ayet istedim. O cümleyi yazdıysan bir kaynağı da olmalı değil mi? :)

Müslüman olduğumu çoğu konuda söylemişimdir. Sadece her "hacı, hocayım" diyene inanan birisi değilim. Kuran'ı esas alırım ve mealini okurum. Hepsini okumadım, öyle bir yer varsa görmemişim. İşte sana diyorum ki varsa at biz de öğrenelim. Bilmediğini bu kadar belli etme bari.

Forumda senli benli konuşmakta bir sorun yok, saygı duyduğum kişiler harici herkesle böyle konuşurum. Konumuz bu değil. Saygımı kazanırsan senle de böyle konuşabilirim. :)

@Ecmel Fıkıh ilminden bihabersin gelmiş ahkam kesiyorsun, bıktırdınız.
Bu kadar bilen insanlar var konuda ama bir tanesi bile sorumu cevaplayamıyor. Boyuna bana laf yetiştirme çabasında. Kanıtla bana ben de sana hak vereyim.

Sanki kanıtladınız da size hak vermedik. Bilmediğim bir şeyi sana soruyorum, kanıtla diyorum. Sen bana kanıtlamak yerine laf yetiştiriyorsun. :D

@Ecmel İslam gibi her şeyi ile bütün bir dinin sadece Kur'an ayetlerine bakılarak anlaşılması gerektiğini ileri süren kimseye hiçbir şeyi kanıtlamak zorunda değilim. Daha cevap yazmayacağım.

@Ecmel İslam gibi her şeyi ile bütün bir dinin sadece Kur'an ayetlerine bakılarak anlaşılması gerektiğini ileri süren kimseye hiçbir şeyi kanıtlamak zorunda değilim. Daha cevap yazmayacağım.
Kanıtlamak zorunda değilsin de o kadar laf yetiştirmeyi biliyorsan konuyu da biliyor olman gerekiyor değil mi? Cevabınız olmayınca kaçmanıza o kadar bayılıyorum ki. Kendine yakışanı yaptığını düşünüyorsan sorun yok. :) Diğerleri çoktan konudan kaçtı, sen de kaçarsın olur biter.

"Bilmiyorum" demek bu kadar zor değil. Bak bana "sevap sayılır" dediniz. Ben de "öyleyse bilmiyorum, ayet gösterin" diye bilmediğimi belli edip kaynak istedim. Hiçbiriniz de çıkıp ayet atamıyorsunuz. Hanginize sorsak Kuran'ı okumuştur. Bırakın şu Arapçayı önce Türkçesini öğrenin. :D Böyle sorulduğu zaman ortada kalmayın.

İslam'ın kaynakları bellidir. Televizyona para karşılığı çıkan ya da vakıflar kurup çocuklara taciz uygulayanların lafını kaynak olarak alıyorsan o da senin sorunun. Kendine "hacı", "hoca" dedirten herkesten bu güne kadar zarar gördük, hala da görüyoruz. Atam zamanında hepsinin cezasını verememek gibi bir hata yapmış, canı sağ olsun. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı