13 yaşında kasten orucu bozarsak ne olur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Nerede yazıyor işte bu? Akıl kullanarak bakacaksak kıssaların da bir geçerliği olmaz.

Allah aşkına tartışacaksanız bir şeyleri bilin de konuşun. Bilmediğiniz şeyleri "akıl, mantık" diyerek sıyrılmaya çalışmayın. Ayet varsa atın, bilmiyorsanız "bilmiyorum" deyin. Kafanıza göre yorumlamayın artık şu dini.
Hocamız bir yandan haklı ama bir yandan haksız. Hocam evet ergenlikten önce oruç istenmiyor. Ancak tutulsa sevabı da olur. Allah o tuttuğu orucu boşa çıkarırmı akıl var mantık var.

Kasti Oruç bozmak çok günahtır. Ama konu sahibi arkadaş Allah'a dua edip, af dilesin.

Arkadaş İslam alimlerini mi esas alacak, seni mi esas alacak? Az bilen çok bilene kafa tutmaya çalışıyor insanların geldiği hale bak.
Ben beni esas alsın demiyorum ki. :D Kuran'ı esas alsın, hacı hocaları değil.

Hocamız bir yandan haklı ama bir yandan haksız. Hocam evet ergenlikten önce oruç istenmiyor. Ancak tutulsa sevabı da olur. Allah o tuttuğu orucu boşa çıkarır mı akıl var mantık var.

Boş verin, bir kişi inanmak istemiyorsa onu hiçbir şekilde inandıramazsınız :)

Bu konularda önemli olan niyet. Sen bozma orucunu tut. Kabul edip etmemek Allah'a kalmış.

Bilinçsiz olan olaylardan kul sorumlu olmaz, yanlışlıkla yutulan su orucu bozmaz oruca aynen devam edilir. Bir ibadetin ne kadar sevabının olacağını söylemek ya da bir hatanın ne kadar günah olacağını söylemek de bir faninin haddine değildir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı