13 yaşında kodlamaya nereden başlanmalı?

O senin yetersizliğin İngilizce ile sadece hızlı yol alırsın öğrenemezsin değil. Önce araştırmayı öğrensin sonra İngilizce öğrensin öyle uzar gider bu iş. Kaldı ki araştırmayı öğrenmek ne demek bir açıklasana çok merak ettim neyini öğrenecekmiş araştırmanın? İngilizceyi ise Yazılım geliştirirken öğrenebilir İngilizceyi söküp yazılıma başlamasına gerek yok ben İngilizce bilmeden tam teşekküllü kütüphane yazılımı yazdım. Bu yüzden bu madde halinde verdiğin öneri silsilesi son derece yanlış.
Böyle bir konu açıyorsa araştırmayı bilmiyor demektir. Bu konunun aynısından yüzlerce var. Ayrıca İngilizce bilmeden yapabileceği şeyler kısıtlı çünkü öğrenebileceği şeyler kısıtlı. Her şeyin Türkçe kaynağı da olduğunu sanıyorsun herhalde?

Böyle bir konu açıyorsa araştırmayı bilmiyor demektir. Bu konunun aynısından yüzlerce var. Ayrıca İngilizce bilmeden yapabileceği şeyler kısıtlı çünkü öğrenebileceği şeyler kısıtlı. Her şeyin Türkçe kaynağı da olduğunu sanıyorsun herhalde?
Sen eğer ki bir yerde takılırsan ve buraya gelip yazarsan o zaman bu sözünü hatırlatırım. Buraya yazması bile araştırma işidir be kara cahil insan nasıl böyle mantıksız bir cümle kurabilirsin doğru kara cahilsin işte ne beklenir. İngilizce öğrenmesin demiyorum olayı istediğin yere çekme ben böyle bir şey demiyorum. Bak başlığa kodlamaya nerden başlarım diyor ben de nerden nasıl başlayacağını söyledim kodlamaya İngilizce bilmeden de başlanabiliyor önce İngilizce öğrensin sonra o şu bu yok öyle yama. Siz bir şey biliyormuş gibi konuşup buradaki insanı yanlış yönlendiriyorsunuz. Kaldı ki hadi bana sen doğrusun demek içinden gelmiyor git Youtube a bak orda bile İngilizce bilmeden olur sorun yok deniliyor. Her şeyin Türkçe kaynağı olduğunu düşünmüyorum bu da senin yine beni ezmeye çalışmak için uyduruğun cümlelerden biri ben kodlamayı öğrenmek isteyen bu genç güzel insana dediğim sen yazmaya başla zaten yazarken İngilizceyi de öğreneceksin. Önce İngilizce öğren sonra yazılıma başla gibi saçma sapan akla mantığa uymayan öneriler vermiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı