13 yaşında nasıl para kazanabilirim?

Bursluluk sınavına çalış derim. O yaşlarda hiç umursamazdım. Ama şimdi keşke çalışsaymışım diyorum.
Gerçekten ben de aynısını diyecektim. En kolay 5. sınıfta kazanılıyor. 5. sınıfta kazandığımda 3 ayda bir 500 TL gibi geliyordu, şimdi 11. sınıfta her ay 360 TL alıyorum. Gerçi ekonomi de yıllar arasında baya değişti ama demek istediğim, neyse ki sınava girmişim dedirtiyor.

Berberlere çırak lazım mı deyip sorabilirsin. Berberlik çıraklığında para yok fazla ama hem bu işi öğrenirsin yavaş yavaş hem de berberlik insanın koluna altın bir bileziktir. Abim berber fena para kırıyorlar valla :D

Bursluluk sınavına çalış derim. O yaşlarda hiç umursamazdım. Ama şimdi keşke çalışsaymışım diyorum.
13 yaşındayım dediğine göre 7. sınıfa falan gidiyordur muhtemelen. 7. sınıf bursluluk sınavı taban puanı 460 olarak gözüküyor. Doğru mu bu? Eğer doğruysa arkadaş yanlış anlamasın da pek sanmıyorum kazanılabileceğini. 460 puandan bahsediyoruz çünkü.

13 yaşındayım dediğine göre 7. sınıfa falan gidiyordur muhtemelen. 7. sınıf bursluluk sınavı taban puanı 460 olarak gözüküyor. Doğru mu bu? Eğer doğruysa arkadaş yanlış anlamasın da pek sanmıyorum kazanılabileceğini. 460 puandan bahsediyoruz çünkü.
Bursluluk sınavı LGS gibi zor değil.

Geri
Yukarı