14 yaşında nasıl para kazanabilirim?

Freelancer olabilirsin. İngilizcen iyi ise çevirmenlik, grafik tasarımın iyi ise logo vb şeyler yapabilirsin.

Ben de 14 yaşındayım. Okulların açık olduğu zamanlarda günlük 5'ya da 10 TL alıyordum. O paraları harcamak yerine evden götürdüğüm yemekleri yedim ve gereksiz harcama yapmadım. Kendime sadece tek bir hedef koydum ve onu almak için hep birikim yaptım. Önceki yıllardan kalan bayram harçlıklarım ve aile fertlerimin ay sonunda aldığı maaşlardan verdiği 50-100 liralarla son olarak ise babamın da 1/4'lik katkılarıyla 2 ay önce 6500 TL civarlarında bir PC aldım bu süreç içerisinde kullanmadığım, eski yıllardan kalma oyuncak ve teknolojik aletleri satarak ta para kazandım. Tabii ki bu zamanlarda dışarıya çıkmamız yasak olduğu için bir iş bulman imkansız denecek kadar zor. Ama internetten Premier Pro, Photoshop tarzı edit ve tasarım programlarını ve Thinkercad, SketchUp tarzı 3 boyutlu modelleme programlarını öğrenip internette satabileceğin modeller, logolar ve editlerden para kazanabilirsin. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Ben de 14 yaşındayım. Okulların açık olduğu zamanlarda günlük 5'ya da 10 TL alıyordum. O paraları harcamak yerine evden götürdüğüm yemekleri yedim ve gereksiz harcama yapmadım. Kendime sadece tek bir hedef koydum ve onu almak için hep birikim yaptım. Önceki yıllardan kalan bayram harçlıklarım ve aile fertlerimin ay sonunda aldığı maaşlardan verdiği 50-100 liralarla son olarak ise babamın da 1/4'lik katkılarıyla 2 ay önce 6500 TL civarlarında bir PC aldım bu süreç içerisinde kullanmadığım, eski yıllardan kalma oyuncak ve teknolojik aletleri satarak ta para kazandım. Tabii ki bu zamanlarda dışarıya çıkmamız yasak olduğu için bir iş bulman imkansız denecek kadar zor. Ama internetten Premier Pro, Photoshop tarzı edit ve tasarım programlarını ve thinkercad, SketchUp tarzı 3 boyutlu modelleme programlarını öğrenip internette satabileceğin modeller, logolar ve editlerden para kazanabilirsin. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Oldun ama PC berbat işte saydığın programların hiçbirini kaldırmaz.

Benim için bayağı fazla 100 TL haftalık.
Günde 1 TL bazenleri 5-6 TL aslında yılda yapar biraz ama PS4 alınmaz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı