13 yaşında spor salonuna giderek kilo vermek

ertmes10

Decapat
Daha fazla  
Ben 13 yaşındayım. Kilo fazlam var yani bayağı göbek var. Boy 1.60, kilo 61. babamlarin gittiği spor salonuna ben de aile üyeliği gibi bir şeyden gidebiliyorum da sizce kaç kiloya düşersem vücut fitleşir? Sonraki sene sınav senem o yüzden bu yaz gideceğim. Sonra sınavdan sonra bayağı girmeyi düşünüyorum. O açıdan kiloyu kaça düşürsem iyi olur? Bunu göz önüne alın. Bir de boyum sizce iyi mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 13 yaşındayım. Kilo fazlam var yani bayağı göbek var. Boy 1.60, kilo 61. babamlarin gittiği spor salonuna ben de aile üyeliği gibi bir şeyden gidebiliyorum da sizce kaç kiloya düşersem vücut fitleşir? Sonraki sene sınav senem o yüzden bu yaz gideceğim. Sonra sınavdan sonra bayağı girmeyi düşünüyorum. O açıdan kiloyu kaça düşürsem iyi olur? Bunu göz önüne alın. Bir de boyum sizce iyi mi?
Vücut kitle indeksine bakarsan anlarsın. Vücut Kitle Endeksi Hesaplama - HESAPLAMA.NET

Evde egzersiz yap vücut ağırlığı ile. Normal şu anki halin. Bende o zamanlar ergenliğe yeni girmiştim 14 yaşında yani. Kilo almıştım yüzüm tombikleşmişti. Sonra 1 sene içinde boyum 25 cm uzadı. Ve kiloluyu bırak zargana oldum. Kaslar var ama çok zayıfım.

Evde düzenli egzersizler yap spor salonu şu an için mantıksız. Boyuna gelirsek yaşına göre ideal.
Bir de spor salonuna gitmek istiyorum diyorsan etraftan duyduğun ağırlık altında kalırsan boyun uzamaz laflarına takılma öyle bir şey yok.

Teşekkürler arkadaşlar. Kurban Bayramı dönüşü 16 Temmuz'da hocayla program yapacağız zaten. Sizin fikirlerinizi almak istemiştim teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı