1300 TL'ye kadar kulaklık önerisi

Bütçe
1300

Mortis06

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 4060 Ryzen 7 7735hs
Meslek
Öğrenci
Selam, mevcut kulaklığım James Donkey 712 ve yerine fiyatlar daha da yükselmeden kulaklık almak istiyorum. Yüksek Elo'da ses kasan Full focus bir oyuncu değilim ancak hem Discord hem de Online eğitim açısından mikrofon kalitesi benim için önemli. Birkaç model bırakıyorum ve önerilerinizi bekliyorum, 1300TL maksimum bütçem ve daha üzerine çıkamam. Corsair mouse kullanmam sebebi ile tek bir yazılım kullanmak açısından Corsair bir de beyaz renk olması önceliğim olabilir.

Bildiğim kadarı ile v2X'in yazılımsal bir desteği yok, sadece 7.1 için özel bir yazılımı var. Diğer kulaklıklar daha iyi bir alternatif değiller mi?

AOC GH300 -> sanal 7.1 olmasından kaynaklı F/P yine v2X​

Corsair HS55 vs Razer b. S. V2X ->Karşılaştırma

HyperX Cloud Core -> fiyat olarak İtopya'da 200 lira daha ucuz WoW denecek bir farkı yok Karşılaştırma

Corsair Void Elite -> kullanmadım bilmiyorum ancak forumda satın alacağım zaman Razer'ın daha çok fiyat performans olmasından dolayı onu seçmem gerektiğini söylemişlerdi.​

Razer Kraken -> zaten BlackShark v2X daha iyi anlatmama gerek yok :D

Ek bilgi.
Yazılımsal desteği mevcut kendim kullanıyorum gayet memnunum ancak zaten sanal 7.1 olayını kendim direkt olarak sevmediğim için pek tercih etmiyorum direkt kendi sistemi 7.1 olan kulaklıklarda bariz fark oluyor ama tercih meselesi yine de.
İtopya'da blackshark v2x internetin en ucuz fiyatı ile satıyor ben mağazadan almıştım direkt deneyerek İtopya - Razer BlackShark V2 X

Razer Blackshark v2X yazılım indirme sitesi

Corsair HS55 vs Razer b. S. V2X ->Karşılaştırma

Öncelikle alakanıza teşekkür ederim, aslında benim attığım stereo değil USB ses kartı çıkan Dolby Atmos destekli Surround modeli idi.
Dün akşam fiyatı uyguna geldiği için içerisinde BlackShark v2X bulunan Razer Battle Bundle'ı sipariş verdim. Ancak geçtiğimiz yıl bu kulaklığı MediaMarkt'ta Dolby Atmos destekli telefonumda denediğimde aynı cihazda kullandığım Philips SHL3300 kulaklığa oranla çok daha kısık bir ses aldığımı hatırlıyorum. Pek çok yorumda bilgisayarlarda da ses kartımız güçlü değil ise sesinin kısık kaldığını yazanlar olmuş, mevcut bilgisayarımda Gigabyte B450M-H anakart var ve sizce ses şiddeti konusunda bir sorun yaşar mıyım?

Öncelikle alakanıza teşekkür ederim, aslında benim attığım stereo değil USB ses kartı çıkan Dolby Atmos destekli Surround modeli idi.
Dün akşam fiyatı uyguna geldiği için içerisinde BlackShark v2X bulunan Razer Battle Bundle'ı sipariş verdim. Ancak geçtiğimiz yıl bu kulaklığı MediaMarkt'ta Dolby Atmos destekli telefonumda denediğimde aynı cihazda kullandığım Philips SHL3300 kulaklığa oranla çok daha kısık bir ses aldığımı hatırlıyorum. Pek çok yorumda bilgisayarlarda da ses kartımız güçlü değil ise sesinin kısık kaldığını yazanlar olmuş, mevcut bilgisayarımda Gigabyte B450M-H anakart var ve sizce ses şiddeti konusunda bir sorun yaşar mıyım?

Hayırlı olsun öncelikle.
Ben yücelik elosunda oynuyorum Valorant'ta şu ana kadar kulaklığı hiç son ses kullanma ihtiyacı duymadım açıkçası %60 civarı yeterince düzgün ses kasmama yetiyor zaten fazlasında da ses bozulması olmuyor içiniz rahat olsun.
Ama bunlar kişisel deneyim tabii ki kişiden kişiye değişir bu işler ben memnunum ama belki sizde değişir yani bilemeyiz. :)
Deneyin beğenmezseniz iade etme şansınız var zaten hocam.
Yorumlarınızı bekliyorum deneyimledikten sonra tekrardan hayırlı olsun

Hayırlı olsun öncelikle.
Ben yücelik elosunda oynuyorum Valorant'ta şu ana kadar kulaklığı hiç son ses kullanma ihtiyacı duymadım açıkçası %60 civarı yeterince düzgün ses kasmama yetiyor zaten fazlasında da ses bozulması olmuyor içiniz rahat olsun.
Ama bunlar kişisel deneyim tabii ki kişiden kişiye değişir bu işler ben memnunum ama belki sizde değişir yani bilemeyiz. :)
Yorumlarınızı bekliyorum deneyimledikten sonra tekrardan hayırlı olsun
Hocam merhaba.Ben de kulaklık almayı düşünüyorum.Steelseries Arctis Prime mı,Hs55 Dolby mi yoksa Blackshark V2x mi çok kararsız kaldım.Benim de aynı şekilde anakartı B450M-H.Sıkıntı yaşar mıyım,yaşamaz mıyım pek anlayamadım.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Kulaklık linklerini de bırakayım.

Hocam merhaba. Ben de kulaklık almayı düşünüyorum. SteelSeries Arctis Prime mı, HS55 Dolby mi yoksa BlackShark V2X mi çok kararsız kaldım. Benim de aynı şekilde anakartı B450M-H. Sıkıntı yaşar mıyım, yaşamaz mıyım pek anlayamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Kulaklık linklerini de bırakayım.

Sıkıntı olacağını düşünmüyorum

Şimdi kutudan çıkarttım ve Dolby Access ile kullandığım halde ses şiddeti konusunda James Donkey 712 kulaklığımın gerisinde hissettirdi ki bunu zaten bekliyordum, ancak elimde 8 yıllık bir Philips SHL3300 var ve dış sesi engelleme haricinde ses deneyimi çok benzer seviyelerde. Keza mikrofon içinde Discord giriş sesini sona almadığım sürece sesimi algılamıyor, kaldı ki nispeten sessiz konuşursam yine sesimi alamıyor ve konuşurken sürekli hışırtı mevcut. Sanırım iade edeceğim ancak bundle olarak aldığım içinde süreç çok daha zor ilerleyecek gibi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı